eReport.sk
Je to proti ľudským právam!
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: tasr/ap

V ruskej Belgorodskej oblasti vyhlásili protiteroristický režim! Z Ukrajiny prenikla ,,sabotážna“ skupina

V ruskej Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou vyhlásili v pondelok ,,režim protiteroristickej operácie“. Oznámil to oblastný gubernátor Viačeslav Gladkov, podľa ktorého z okolia hranice evakuujú civilistov. TASR informácie prevzala od agentúr AFP a DPA.

Cieľom je podľa Gladkova zaistiť bezpečnosť občanov, pretože cez hranicu z Ukrajiny prenikla ,,sabotážna“ skupina, proti ktorej zasahovali vojaci a tajné služby. Gubernátor vyjadril nádej, že sa ju skoro podarí poraziť. Gladkov predtým uviedol, že zranenia utrpelo najmenej šesť ľudí. Hovoril aj o poškodení materskej školy, troch domov a správnej budovy.

Podľa poradcu ukrajinského prezidenta

Ukrajina účasť na tejto akcii poprela. Podľa poradcu ukrajinského prezidenta Michajla Podoľaka s tým nemá nič spoločné, pričom by mohlo ísť o aktivitu ruských ,,partizánskych skupín“.
Protikremeľská jednotka Légia Sloboda Ruska v ukrajinskej televízii oznámila, že chce spoločne s Ruským dobrovoľníckym zborom vytvoriť ,,demilitarizovanú zónu pozdĺž hranice“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. Americký prezident Joe Biden.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz.

Bojujú na strane Ukrajiny.

Mala by zabrániť, aby ruská armáda ostreľovala Ukrajinu. Obe skupiny vo vojne rozpútanej Moskvou bojujú na strane Ukrajiny. Režim protiteroristickej operácie dáva bezpečnostným službám osobitné právomoci od kontrol totožnosti a sledovania komunikácie až po zastavenie činnosti podnikov, ktoré používajú výbušné, rádioaktívne alebo chemicky a biologicky nebezpečné látky. Úrady môžu tiež evakuovať obyvateľstvo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V ruskej Belgorodskej oblasti vyhlásili protiteroristický režim! Z Ukrajiny prenikla ,,sabotážna“ skupina

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php