eReport.sk
Kremeľ sa pripravuje na útok
Avanti má sídlo v Moskve. Islustračné foto: shutterstock

Ruské podniky vyzývajú na šesťdňový pracovný týždeň! Chcú takto zvládnuť sankcie

Ruské združenie podnikov vyzvalo v pondelok ministerstvo práce, aby zvážilo prechod na šesťdňový pracovný týždeň, aby mohli lepšie čeliť následkom západných sankcií. Uviedli to v pondelok ruské médiá kontrolované Kremľom. Informovala o tom TASR na základe správy portálu Politico.

„Vzhľadom na sankcie, ktoré zaťažujú ruskú ekonomiku, náš finančný a ekonomický systém stále potrebuje ďalšie investície,“ uviedol podnikateľský klub Avanti v liste ministrovi práce Antonovi Kotjakovovi podľa ruského denníka Izvestija.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Načo sú im americké stíhačky?
  2. Je to proti ľudským právam!
  3. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  4. Bojujú za nás

Čaká sa ďalšie sprísnenie sankcií

Rusko čelí medzinárodným sankciám od roku 2014, keď jeho jednotky vtrhli na Krym. Západ sankcie ešte sprísnil po tom, ako Moskva vo februári 2022 vyslala svoju armádu aj na Ukrajinu.

Európska únia (EÚ) v súčasnosti rokuje o 11. kole sankcií proti Rusku. To by mohlo zahŕňať opatrenia zamerané na štáty, ktoré pokračujú v obchodovaní s Moskvou a umožňujú jej obchádzať sankcie.

Podnikateľská skupina Avanti vznikla v roku 2014, má členov z podnikateľského sektora, ale aj niekoľkých ruských poslancov. Uvádza sa to na jej webovej stránke.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruské podniky vyzývajú na šesťdňový pracovný týždeň! Chcú takto zvládnuť sankcie

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php