eReport.sk
Vedec a biochemik Pavol Čekan, foto: tasr

Uznávaný vedec Čekan: Ešte týždeň a letný sen sa môže stať skutočnosťou!

Sivá eminencia slovenskej biochémie je poslom dobrých správ. Vedec, výrobca antigénových testov a neúnavný propagátor očkovania Pavol Čekan avizuje, že tento týždeň priniesol výborné správy. Ak sa trend udrží, očakáva, že si už vychutnáme normálne leto.

Tento optimizmus si nevycucal na slovo vzatý odborník z prsta, ale vychádza z aktuálnych štatistík. Tie sú podľa Čekana predzvesťou výborných správ. „Naďalej výrazne klesá počet hospitalizovaných na COVID. Dokonca klesol aj počet pacientov pripojených na pľúcnu ventiláciu (pod 300).Pokračujeme aj v poklese infikovaných koronavírusom,” začína v statuse biochemik. Dopĺňa, že pozitívnym indikátorom je aj to, že 7-dňový priemer infikovaných je už pod 800 prípadov denne.

Zdroj: NCZI

„Toto sú naozaj výborné správy indikujúce ústup pandémie na Slovensku. Dôvodov môže byť hneď niekoľko: poctivé dodržiavanie karanténnych a lockdown opatrení, premorenie obyvateľstva po ťažkých posledných mesiacoch šírenia britskej mutácie na Slovensku, dobré preočkovanie rizikových skupín, lepšie počasie umožňujúce vetranie miestností, atď,” vymenúva možné príčiny Čekan.

Počet prípadov ochorenia COVID-19 – Foto: NCZI

Zdôrazňuje, že stále je dôležité zostať opatrný, ale koniec pandemických reštrikcií je už na obzore. „Ak tento trend vydrží aj tento týždeň (o tom som presvedčený, že áno), môžeme postupne otvárať školy, terasy, kaderníctva, vonkajšie športoviská, maloobchodné predajne. Sen o normálnom lete s otvorenými kúpaliskami, koncertami, hotelmi, gastroprevádzkami, športoviskami, dovolenkami môže byť skutočnosťou,” zakončil v pozitívnom duchu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport