eReport.sk
Europoslanec Miroslav Radačovský si myslí, že je už načase, aby si občania Slovenska sami zvolili svojho prezidenta a nie za pomoci cudzích služieb. Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Už bolo načase, aby si občania Slovenska sami zvolili svojho prezidenta, myslí si Radačovský


Kto bude novým slovenským prezidentom? Prieskumy rozličných agentúr dávajú najväčšie šance súčasnému predsedovi parlamentu a šéfovi strany Hlas-SD Petrovi Pellegrinimu, ktorému by mal robiť najvážnejšiu konkurenciu Ivan Korčok, údajne nezávislý a občiansky kandidát. O nezávislosti v jeho prípade rozhodne nemôže byť ani reči, a či je občiansky? To je tiež veľmi diskutabilné, pretože on vo funkcii ministra zahraničných vecí záujmy občanov Slovenska hájil iba náznakovo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  2. Klamstvá zostanú klamstvami
  3. T. Taraba

Ako sa dostal Kiska na post prezidenta

A tomuto „nezávislému“ a „občianskemu“ kandidátovi sa v statuse povenoval europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský, ktorý má tiež chúťky stať sa prezidentom. Niektoré osoby, ktoré sa uchádzajú o post hlavy štátu, sú podľa Radačovského produktom silných ideologických a ekonomických subjektov. „Sami možno ani o funkcii prezidenta neuvažovali, avšak sú spropagovaní a predhodení občanom tak, že občan sa presvedčí, že sám sa rozhodol, že volí toho najlepšieho prezidenta alebo prezidentku, ako kedy Slovensko malo,“ myslí si europoslanec s chúťkami stať sa tiež hlavou štátu.

Špeciálne služby vedia robiť svoju prácu, vedia vyhrať aj ovplyvniť voľby, vedia položiť vlády a sú skutočne dobré.

Miroslav Radačovský, europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot

„Typickým príkladom je bývalý prezident Kiska, milionár, s úzkymi kontaktmi na zahraničné subjekty. Dovtedy v politike vôbec sa neangažujúci, išiel do volieb s heslom „Spolu porazíme Fica“, a bol úspešný. A občania boli presvedčení, že máme najlepšieho prezidenta, akého kedy Slovensko malo. Neskôr sa ukázalo, že nezákonným spôsobom získal lukratívne pozemky pod Tatrami a minulého roka bol neprávoplatne odsúdený za daňové trestné činy,“ konštatuje Radačovský a dodáva, že Kiskovi voliči napokon zostali sklamaní, že médiami naservírovaný prezident, o ktorom si mysleli, že je najlepší, akého sme kedy mali, v skutočnosti najlepší nie je.

Scenár voľby prezidenta je opäť ten istý

Bezprostredne po vražde dvoch mladých nevinných ľudí, novinára Kuciaka a jeho snúbenice, bola podľa Radačovského tými istými podporovateľmi, ktorí podporovali Kisku, opätovne navodená situácia, že za vraždu zodpovedá vtedajšia vláda. „Občania vyšli do ulíc, začali protesty. Tejto situácie sa šikovne chopila vtedy malá strana Progresívne Slovensko, Šimečka st., jemu spriaznené duše a podpredsedníčka PS Čaputová. Dovtedy skutočne neznáma advokátka, ktorá sa angažovala v mimovládnych organizáciách, bola médiami predhodená verejnosti ako prezidentka republiky s heslami, že porazíme vládu, ktorá je príčinou toho, že boli zavraždení mladí ľudia,“ vysvetľuje šéf strany Slovenský Patriot.

Neskôr sa ukázalo, že Čaputová nie je nadstranícka, je prezidentkou nie všetkých občanov, ale len liberálneho spektra.

Miroslav Radačovský, europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot

A Čaputová bola napokon bola úspešná, preto kandidát Smeru Šefčovič za takého stavu davovej psychózy nemal šancu. „Neskôr sa ukázalo, že nie je nadstranícka, je prezidentkou nie všetkých občanov, ale len liberálneho spektra, a preto sa rozhodla v ďalších voľbách nekandidovať z osobných dôvodov. Obaja títo prezidenti, Kiska a Čaputová, však považujú a preferujú za následníka trónu, Ivana Korčoka,“ prízvukuje Radačovský a dodáva, že je verejne známe z viacerých prehlásení, že Čaputová a jej PS budú v prezidentskej kampani podporovať Korčoka. „A scenár je ten istý, riadený tými istými globálnymi hráčmi,“ konštatuje europoslanec, ktorý sa následne špeciálne venuje aj politológovi Grigorijovi Mesežnikovi.

Korčok vyhrá voľby, protesty v uliciach skončia

„Grigorij Mojsejevič Mesežnikov, o ktorom nikto nepochybuje, že nie je len radovým politológom, ale je v jemu blízkom spoločenstve silným hráčom tak v Európe, ako aj mimo Európy, sa dňa 30.11.2023 na zahraničnom portáli Visegrad Insight vyjadril, že súčasná vláda sa dá zastaviť len silou občanov na uliciach a zastavením peňazí z Bruselu. Je logické, že sa musí nájsť príčina, prípadne chyba súčasnej vlády. Za takúto chybu Mesežnikov považuje rušenie ÚŠP a tvorbu zákonov v skrátenom legislatívnom konaní,“ vysvetľuje Radačovský, ktorý zároveň pokladá otázku: Čo je teda vlastne skutočnou príčinou protestov v uliciach? „No predsa prezidentské voľby a nie je náhoda, že medzi protestujúcimi sa ukazuje Ivan Korčok,“ pripomína ďalej.

Radačovský tvrdí, že pokiaľ by bol v prezidentských voľbách úspešný Ivan Korčok, tak na druhý deň skončia protesty v uliciach a opozíciu vôbec nebude zaujímať, či sa ÚŠP zruší alebo nie, ani to, či prijímanie novely Trestného zákona prebehne v riadnom alebo skrátenom legislatívnom konaní. „Toto je len zámienka, ako dostať ľudí do ulíc. V podstate ide o zvolenie do funkcie hlavy štátu Ivana Korčoka. Špeciálne služby vedia robiť svoju prácu, vedia vyhrať aj ovplyvniť voľby, vedia položiť vlády a sú skutočne dobré. Možno, že by raz už bolo načase, aby si občania Slovenska zvolili svojho prezidenta, ktorý ich bude dôstojne reprezentovať na Slovensku aj v zahraničí,“ dodáva na samý záver šéf strany Slovenský Patriot, ktorý ešte dodáva: „Hlavu hore, Slovensko!“

Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už bolo načase, aby si občania Slovenska sami zvolili svojho prezidenta, myslí si Radačovský

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: