eReport.sk
Peter Tóth. Foto: tasr

Ďateľ sa smeje: Vrchný žandár Hamran chce odísť do civilu. Toto sú jeho skutočné dôvody!

Tóth si všíma konanie policajného prezidenta. Nazýva ho vrchným žandárom a smeje sa z toho, akého hrdinu zo seba robí. Vraj pod Ficom nebude robiť. Podľa Petra Tótha sú dôvody jeho odchodu úplne iné. Ide o peniaze!

„Hrdina“ Hamran odchádza

„Už niekoľko dní chodí vrchný žandár po redakciách a vykladá o tom, ako odíde do civilu. Pretože si nevie predstaviť pôsobenie v polícii pod vládou Roberta Fica. Treba zvýrazniť, že sa porúča nielen z funkcie, ale aj zo služobného pomeru,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti Peter Tóth.

Ďateľ má samozrejme inú teóriu o jeho odchode do civilu. „Samozrejme, vrchný žandár to prezentuje ako ušľachtilé morálne gesto. Ale to je úplná „facina“. Podáva si žiadosť do civilu a Ódor Lajos mu ju urýchlene podpíše, aby neprišiel o výsluhový dôchodok,“ informuje Tóth.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toto sa nestal prvýkrát!
  2. A čo s tým má Kiska?
  3. Zvláštny ťah

Má toľko za ušami, že by ho vyrazili

A aké sú podľa neho skutočné dôvody? „Odchádzajúci vrchný žandár má toho toľko za ušami, že ak by ostal v služobnom pomere, nové vedenie polície by ho mohlo vyraziť na takzvané éčko. (To je písmeno príslušného paragrafu zákona o služobnom pomere.). To by znamenalo stratu nároku na sociálne nároky v podobe výsluhového dôchodku. Takže žiadne morálne gesto, ale strach o živobytie,“ hovorí na rovinu známy Ďateľ.

Následne si novinár uvedomil svoju faktickú chybu a v ďalšom príspevku na sociálnej sieti sa opravil. Uviedol toto: „Ak je prepustený do civilu príslušník polície, SIS atď. na takzvané éčko, stráca nárok na odstupné v plnom rozsahu a výsluhový dôchodok sa mu kráti na polovicu. Také je presné znenie zákona o sociálnom zabezpečení príslušníkov polície, SIS atď. Pôvodne som skratkovito, a preto nepresne uviedol, že by prišiel o výsluhový dôchodok celý. Čo je, pochopiteľne, nezmysel. Za tento omyl sa úprimne ospravedlňujem.“

Dodal však aj toto: „Obstojí tvrdenie, že Hamran odchodom do civilu nerobí žiadne morálne gesto ani nikomu nenastavuje zrkadlo. Iba ak sám sebe, no v skutočnosti ohlupuje verejnosť neznalú pomerov.“

Gašpar? Najlepší policajný prezident.

Potom sa už presúva známy novinár k novým, zatiaľ iba teoretickým nomináciám novovznikajúcej vlády. Objavuje sa totiž informácia, že Tibor Gašpar by sa mal stať riaditeľom SIS. Pre Gašpara ako policajného prezidenta z minulosti má Peter Tóth iba slová chvály: „Myslím si, že napriek niektorým oprávneným výhradám k činnosti polície počas vlád Smeru, Tibor Gašpar bol manažérsky aj odborne najlepším prezidentom Policajného zboru v dejinách Slovenskej republiky.“

„Tibor Gašpar sa však rozhodol vstúpiť do politiky. V starom politickom zápase patril k ľuďom s chladnou hlavou a jeho vyjadrenia nikdy neprekročili hranice primeranosti. Napriek tomu sa stal účastníkom politického zápasu. Inak sa to v politike ani nedá. Tibor Gašpar by bol dobrým ministrom vnútra,“ pokračuje Ďateľ.

Napriek všetkému pozitívnemu napísanému, novinár nomináciu Gašpara nevidí ako dobrý nápad. Podľa neho Gašpar na čele SIS bude vyvolávať podozrenie, že politické zneužívanie spravodajskej služby pokračuje len v inom ideologickom nátere. „Aj preto dúfam, že informácia o nominácii Tibora Gašpara na riaditeľa SIS je len mediálny hoax,“ dodal Tóth.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďateľ sa smeje: Vrchný žandár Hamran chce odísť do civilu. Toto sú jeho skutočné dôvody!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre