tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ukrajinský vojak kráča ulicami v obliehanom prístavnom meste Mariupol na juhovýchode Ukrajiny počas 17. dňa ruskej invázie na Ukrajine v sobotu 12. marca 2022.
Ukrajinský vojak v obliehanom Mariupole 12. marca 2022. Foto: tasr/ap

USA poskytnú Kyjevu ďalšie desiatky miliónov dolárov: A vycvičia aj ich vojenské tímy!

Americké ministerstvo zahraničných vecí v utorok oznámilo, že plánuje poskytnúť Ukrajine finančnú pomoc vo výške 89 miliónov dolárov určenú na odmínovanie. Informuje o tom TASR na základe správy americkej televízie CNN.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
  2. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  3. Sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin počas návštevy Slovenska v septembri 2021.

Pomoc bude určená pre 100 odmínovacích tímov, ktoré budú v priebehu nasledujúceho roka pracovať v najviac zamínovaných oblastiach na Ukrajine. USA poskytnú ukrajinským tímom výcvik aj vybavenie. Ministerstvo nespresnilo, kde bude tento výcvik prebiehať, uviedlo iba, že to bude na dostupnom mieste pre Ukrajincov.

Peniaze nepôjdu priamo vláde v Kyjeve

Spomínaných 89 miliónov dolárov nepôjde priamo ukrajinskej vláde, ale mimovládnym organizáciám a súkromným firmám, ktoré spolupracujú s vládou na odmínovaní. USA upozorňujú, že ruské sily na Ukrajine často ukrývajú výbušniny do hračiek a trblietavých predmetov, aby pritiahli pozornosť detí. Tieto „hrozné praktiky“ podľa amerického ministerstva pripomínajú taktiku militantov z Islamského štátu v Sýrii.

Vláda v Kyjeve uvádza, že až 160.000 štvorcových kilometrov územia Ukrajiny je zamínovaných alebo sa tam nachádzajú iné nevybuchnuté výbušné zariadenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA poskytnú Kyjevu ďalšie desiatky miliónov dolárov: A vycvičia aj ich vojenské tímy!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku