tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

SNS chce, aby Sulík konal: Ukrajinci miesto toho, aby nám boli vďační, nás dostávajú do problémov!

Zastavenie prepravy ruskej ropy na Slovensko Ukrajinou hraničí so svojvôľou a účelovým poškodzovaním nášho hospodárstva. V utorok to v reakcii na prerušenie dodávok ropy uviedla mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS). Národniari apelujú na ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby vyzval Ukrajinu na obnovenie prepravy.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. hranice ukrajina
  2. Na archívnej snímke vyústenie ropovodu Družba v rafinérii Slovnaft v Bratislave v stredu 1. júna 2022.
  3. Ukrajinský vojak kráča ulicami v obliehanom prístavnom meste Mariupol na juhovýchode Ukrajiny počas 17. dňa ruskej invázie na Ukrajine v sobotu 12. marca 2022.
  4. Robert Fico na snímke z videa
  5. Volodymyr Zelenskyj

„Zastavenie dodávok ropy vzniklo z dôvodu, že ukrajinská strana vrátila platby ruskému Transnefťu, ktoré odmietla prijať za prepravu ropy cez ukrajinské územie,“ uviedla SNS. Ukrajina tak podľa nej prakticky spôsobila, že spolu s Maďarmi a Čechmi nemáme možnosť dostávať ropu cez ropovod Družba. „Ukrajinci miesto toho, aby nám boli vďační za pomoc, ktorú im Slovensko poskytovalo, nás dostávajú do hospodárskych problémov,“ uviedla strana.

Zastavenie dodávok ropy potvrdil prepravca Transpetrol, podľa ktorého je dôvodom pozastavenie prepravy ropovodom Družba ukrajinskou spoločnosťou UkrtTransNafta. Prerušenie dodávok sa týka Slovenska, Maďarska a Česka, ktoré sú napojené na južnú vetvu ropovodu Družba prechádzajúcu cez Ukrajinu. Rusko cez túto vetvu dodáva približne 250.000 barelov ropy (1 barel = 159 litrov) denne. Hlavnými odberateľmi sú maďarská spoločnosť MOL a Unipetrol, kontrolovaný firmou PKN Orlen. Dodávky do Poľska a Nemecka cez územie Bieloruska však pokračujú bez zmien.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SNS chce, aby Sulík konal: Ukrajinci miesto toho, aby nám boli vďační, nás dostávajú do problémov!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku