eReport.sk
Kim Čong-un, foto: tasr/ap

USA pod paľbou kritiky KĽDR: Vediete vojnu s cieľom zničiť Rusko!

USA pod paľbou kritiky KĽDR. Severná Kórea odsúdila rozhodnutie Washingtonu dodať Ukrajine tanky s tvrdením, že Spojené štáty takto rozširujú zástupnú vojnu s cieľom zničiť Rusko.

USA pod paľbou kritiky KĽDR

Americký prezident Joe Biden tento týždeň prisľúbil Kyjevu 31 tankov Abrams v rámci podpory jeho boja proti ruskej invázii.

Vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, Kim Jo-džong, vo vyhlásení zverejnenom v piatok večer obvinila Washington zo zodpovednosti za krízu na Ukrajine. USA podľa nej dodaním tankov znova prekročili „červenú líniu“.

„Skrýva sa za tým zlovestný zámer Spojených štátov uskutočniť ich hegemónny cieľ ďalším rozšírením zástupnej vojny na zničenie Ruska,“

uviedla Kim Jo-džong.

Cieľom Rusko?

Dodala, že Pchjongjang bude „vždy stáť v jednom zákope s armádnymi príslušníkmi a obyvateľmi Ruska“. Rusko je spolu s Čínou jedným z mála spojencov Severnej Kórey (KĽDR).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Vyjadrili podporu Ukrajine
  4. Vojenská podpora Ukrajiny

KĽDR spojencom Ruska a Sýrie

Ako stály člen Bezpečnostnej rady OSN sa dlhodobo stavia proti zvyšovaniu tlaku na Pchjongjang. KĽDR je zasa popri Sýrii a Rusku jedinou ďalšou krajinou, ktorá uznala Moskvou podporované separatistické oblasti na východe Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA pod paľbou kritiky KĽDR: Vediete vojnu s cieľom zničiť Rusko!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti