eReport.sk
Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SSD). FOTO TASR - Martin Baumann

Ak sú medializované informácie pravda, ÚS poprel svoje predošlé rozhodnutia, netají Boris Susko


Ústavný súd mal včera rozhodnúť v novele Trestného zákona o pozastavení paragrafov, ktoré sa mu nepozdávali. Podľa medializovaných informácií to majú byť body o kajúcnikoch či o používaní videí v trestnom konaní. Problematických a pozastavených bodov má byť údajne viac, pričom má ísť aj o znižovanie trestných sadzieb a lehoty premlčania.

Niektoré médiá vedeli o rozhodnutí prvé!

Ak sú medializované informácie pravdivé, Ústavný súd (ÚS) SR poprel pozastavením účinnosti zmien v Trestnom zákone svoje predošlé rozhodnutia. Skonštatoval to podľa TASR minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SSD) na sociálnej sieti. Kritizoval tiež, že rozhodnutie súdu mali k dispozícii médiá skôr ako dotknuté orgány štátnej moci. „Ak sú informácie pravdivé, potom musím konštatovať, že ešte nikdy v histórii SR sa nestalo, aby nezverejneným rozhodnutím najvyššej súdnej inštancie – Ústavného súdu – disponovali médiá skôr ako dotknuté štátne orgány,“ uviedol minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Národná rada prerazila dno
  2. Je rozhodnuté!
  3. minister spravodlivosti Boris Susko

Boris Susko pripomenul nedávne vyjadrenie ÚS, že o veciach, o ktorých koná alebo budú podané nekomunikuje mimo zákonných postupov s nikým. Šéf rezortu spravodlivosti dodal, že novela ešte nie je zverejnená v Zbierke zákonov SR, a teda nie je platná. Poukázal pritom na niektoré predošlé rozhodnutia ÚS. „Nikdy v histórii SR sa totiž nestalo, že by ÚS rozhodol o zákone, ktorý ešte nenadobudol platnosť,“ podčiarkol minister.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ak sú medializované informácie pravda, ÚS poprel svoje predošlé rozhodnutia, netají Boris Susko

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne