eReport.sk
Kde budú ženy rodiť? Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Michal Palkovič
Minister zdravotníctva Michal Palkovič, foto:tasr

Urgentný príjem v nemocnici v Malackách bude fungovať, ministerstvo našlo lekárov

AKTUALIZOVANÉ Urgentný príjem v nemocnici v Malackách bude naďalej fungovať aj po 31. máji. Podarilo sa zabezpečiť dostatočný počet lekárov, ktorí budú na urgente slúžiť. TASR o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Urgentný príjem v nemocnici v Malackách bude fungovať aj

 „Po rokovaniach ministra zdravotníctva SR Michala Palkoviča so zástupcami Univerzitnej nemocnice Bratislava a ďalších bratislavských nemocníc sa podarilo zabezpečiť dostatočný počet lekárov, ktorí budú od 1. júna slúžiť na malackom urgentnom príjme. Vďaka tomu bude zabezpečená dostupnosť urgentnej zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria,“ ozrejmil rezort.

Kritická situácia zažehnaná?

Predĺženie činnosti urgentného príjmu potvrdil aj riaditeľ Nemocnice Malacky Miroslav Kočan. „Situáciu sa nám podarilo na obmedzený čas stabilizovať v rámci výpomoci externých lekárov, ktorých zabezpečilo Ministerstvo zdravotníctva SR v koordinácii s ostatnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Smeru o Orbánovi
  2. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  3. Aj tú ti platia Slováci!
  4. Fico so škandalóznym odhalením

Chýbali lekári

Nemocnica Malacky minulý týždeň informovala. Od 1. júna pre nedostatok personálu prestane poskytovať ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme prvého typu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Urgentný príjem v nemocnici v Malackách bude fungovať, ministerstvo našlo lekárov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php