eReport.sk
Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

Únia dala Ukrajine už 7O miliárd eur, Leynová vybavila ďalšiu obrovskú pôžičku. Kde miznú všetky peniaze?

Ručíme za ňu. Európska komisia (EK) a Európska investičná banka (EIB) sa v utorok dohodli, že sprístupnia záruku EÚ, ktorá umožní EIB poskytnúť Ukrajine nové pôžičky vo výške 100 miliónov eur na opravy komunálnej alebo energetickej infraštruktúry.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Mimoriadne šokujúce vyhlásenie
  2. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.
  3. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  4. Prečo ste ticho?

Ručíme za ňu

Záruka zo strany EÚ je jedným z prvkov Iniciatívy EÚ pre Ukrajinu (EU4U), ktorú EIB schválila v marci a ktorá zahŕňa aj fond EU4Ukraine a balík technickej pomoci a poradenstva vo výške 100 miliónov eur z vlastných prostriedkov EIB.

O tejto „skvelej veci“ sme vás informovali už v minulosti. Únia za všetky pôžičky ručí vlastným rozpočtom. A všetky tieto pôžičky Ukrajine, nebude splácať Ukrajina, ako by sa mohlo zdať. Splácať to budú desaťročia Európania.

Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová v správe pre médiá uviedla, že EÚ zintenzívňuje podporu pre riešenie potrieb rýchlej obnovy Ukrajiny.

Čierna diera?

Očakáva sa, že úverové zmluvy, ktoré boli umožnené na základe dohody o záruke vo výške 26,7 miliardy eur podpísanej medzi Európskou komisiou a EIB v máji 2022, budú podpísané neskôr v priebehu roku 2023.

Ukrajina peniaze dostane „hneď, ako o to požiada.“ Tieto pôžičky majú prispieť k pokrytiu finančných potrieb Ukrajiny v súvislosti s prioritami rýchlej obnovy v roku 2023.

EÚ a EIB poskytli značné finančné prostriedky na modernizáciu Ukrajiny a pomoc pri humanitárnej pomoci od začiatku vojny rozpútanej Ruskom. Celkovo dala EÚ k dispozícii 70 miliárd eur na podporu Ukrajine a jej ľudu.

Kam a pre koho..

Áno, Ukrajina je vo vojne. Nebojuje sa ale rozhodne na celom jej území. Keď odrátame miliardy na zbrane, natíska sa otázka, či naozaj všetko ide na „pomoc ľudu.“ Doteraz na to šlo 7O miliárd eur.

Ako sa použili tieto peniaze Európanov? A kto obnovuje počas vojny? Keďže logicky, kým vojna trvá, výsledok obnovy nebude trvácneho charakteru. Navyše astronomické sumy lejeme „mírnix dírnix“ do krajiny, ktorá patrí medzi najskorumpovanejšie krajiny na svete.

Teda patrila do vojny. Potom sa z nej samozrejme zrazu stala „demokratická a európska krajiny, v ktorej o korupcii ani nechyrovať..“ A pýtal sa niekto samotných občanov EÚ, či si naozaj toto želajú? Dostanú sa niekedy k vyúčtovaniu miliárd? Zrejme tak, ako sa dostali k odpovediam zo začiernených zmlúv medzi pani Leyenovou a Pfizerom..

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Únia dala Ukrajine už 7O miliárd eur, Leynová vybavila ďalšiu obrovskú pôžičku. Kde miznú všetky peniaze?

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie