eReport.sk
Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
Robert Fico, šéf strany Smer-SSD. Zdroj: fb/robertficosk

VIDEO Fico: Peniaze na potraviny nie sú, peniaze pre ľudí nie sú. Ideme kupovať za veľké peniaze, čo sme darovali


Strana SMER – slovenská sociálna demokracia žiadala, aby programové vyhlásenie vlády (PVV) obsahovalo aj zhodnotenie aktuálneho stavu krajiny. To sa však nestalo. Úradnícka vláda dáva priestor bývalej vládnej koalícii sa spamätať a tiež novým stranám pripraviť sa na voľby. Skonštatoval to šéf Smeru-SD Robert Fico počas diskusie k PVV. Zopakoval, že jeho poslanci program vlády nepodporia. Premiér Ľudovít Ódor reagoval, že pokiaľ by robili inventúru, týkala by sa viacerých predchádzajúcich vlád.

Robert Fico hovoril o PVV na tlačovej konferencii, v jej prvej časti sa však venoval prípadnému neoprávnenému ovplyvňovaniu volieb v súvislosti s kampaňou NATO aj rokovaním slovenských úradníkov v Bruseli. Hovoril aj o svojom liste šéfovi NATO Jensovi Stoltenbergovi. V druhej časti tlačovky hovorí o PVV, to prechádza k tejto téme okolo 12. minúty, kde sa prelína s NATO. Priamo sa o PVV začína hovoriť v 13. minúte a 39 sekunde.

Robert Fico v 12. a 13. minúte prešiel k téme programového vyhlásenia vlády.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Robert Fico k programovému vyhláseniu dodal, že SMER v tomto nemá čo podporiť. Nie je tam totiž podľa neho pomoc so zdražovaním, nerieši sa tam pokles reálnych miezd. či situácia s hypotekárnymi úvermi. Fico kritizuje, že vláda odborníkov do svojho programu nezapracovala aj časť o inventúre stavu, v ktorom sa nachádza Slovensko po predošlej vláde.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.
  2. Ficov odkazuje vláde
  3. Kríza sa nedá vyriešiť bez parlamentu
  4. Slovensko sa nekončí v Bratislave
  5. Za ženy nerozhodujeme
  6. Richard Sulík.

Ideme kupovať to, čo sme mali

„Vyvoláva u nás pohoršenie, že ako prioritu si táto vláda postavila nákup systému protivzdušnej ochrany. Po prvé funkčný, dobrý systém protivzdušnej ochrany S-300 sa daruje na Ukrajinu. Lietadlá MiG-29, ktoré mohli chrániť vzdušný priestor do konca roku 2023 na základe abonentskej zmluvy, sa darovali Ukrajine. Minister obrany ako víťazstvo oznamuje, že našu oblohu už nebudú kontrolovať len české a poľské lietadlá, že už to budú aj maďarské lietadlá. Pýtam sa, kde je preboha suverenita Slovenskej republiky?,“ končí rečníckou otázkou Fico.

„Navyše sa dozvedáme, že vláda chce rozbehnúť nákup nového systému protivzdušnej ochrany, ktorý bude stáť neuveriteľné peniaze. Peniaze na potraviny nie sú, peniaze pre ľudí nie sú. Odovzdáme cenné veci na Ukrajinu a ideme kupovať za obrovské peniaze to, čo sme tu mali funkčné,“ dodal líder strany SMER. R. Fico si myslí, že ak sa teda oháňajú tým, že nám má NATO pomôcť, nech nám pomáha a nech nám poskytne relevantnú pomoc pri ochrane vzdušného priestoru.

Zdroj: hlas-ssd, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Peniaze na potraviny nie sú, peniaze pre ľudí nie sú. Ideme kupovať za veľké peniaze, čo sme darovali

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne