tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton. Foto: tasr/ap

Únia chystá bič na technologické firmy! Nebude to len o pokutách

Európska únia môže vylúčiť služby technologických spoločností z jednotného trhu, ak nebudú dodržiavať európsku legislatívu. Uviedol to komisár pre vnútorný trh Thierry Breton pre nemecký týždenník Welt am Sonntag v súvislosti so záverečnými prípravami pravidiel pre internetové spoločnosti.

Breton spolu s komisárkou pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerovou plánujú 2. decembra predstaviť návrh pravidiel pre digitálne služby a trhy. Návrh vytvorí zoznam povolených a zakázaných postupov online spoločností s určitou trhovou silou. Pravidlá ich majú prinútiť zdieľať dáta s konkurenciou a regulačnými úradmi, a zakázať propagáciu služieb a produktov nečestným spôsobom.

Breton: Prísne pravidlá musia byť vymožiteľné

Nové pravidlá prichádzajú v čase, keď kritici amerických gigantov poukazujú na to, že európska legislatíva nedokázala zamedziť údajne nečestným praktikám. Niektorí žiadajú Brusel, aby išiel ešte ďalej a pristúpil k tvrdším postihom.

„Prísne pravidlá musia byť vymožiteľné,“ cituje Bretona agentúra Reuters. „Na tento účel potrebujeme primeraný arzenál možných opatrení – pokuty, vylúčenie firiem alebo ich služieb z jednotného trhu a požadovanie rozdelenia, ak si budú chcieť udržať prístup na trh. Prípadne kombináciu všetkého uvedeného,“ povedal Breton.

Zároveň dodal, že tieto sankcie sa budú týkať len firiem, ktoré nedodržiavajú európske pravidlá a prísnejšie opatrenia sa môžu použiť iba za mimoriadnych okolností.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Únia chystá bič na technologické firmy! Nebude to len o pokutách

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku