eReport.sk
Na ilustračnej snímke časti rakety po ostreľovaní v Kramatorsku.
Na ilustračnej snímke časti rakety po ostreľovaní v Kramatorsku. Foto: tasr/ap

Ukrajinské úrady tvrdia, že Odesu a Sumskú oblasť zasiahli rakety. Reuters: Nedokážeme to overiť

Niekoľko raketových útokov zasiahlo v sobotu ukrajinské prístavné mesto Odesa ležiace na juhu krajinu ako i Sumskú oblasť nachádzajúcu sa na severe pri hraniciach s Ruskom. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na hovorcov tamojších úradov.

Hovorkyňa veliteľstva ukrajinských južných vojenských síl Natalija Humeňuková uviedla, že prístavné mesto Odesa zasiahlo v sobotu šesť raketových striel.

Rakety mali zasiahnuť aj fabriku na nábytok

Podľa Humeňukovej zasiahli štyri rakety odeskú továreň na nábytok, ktorá sa nachádza v obytnej štvrti. Ďalšie dve rakety potom zasiahli už skôr zničenú pristávaciu dráhu. V súčasnosti sa pritom úrady snažia zistiť, či si útoky vyžiadali nejaké obete.

Hovorca odeskej oblastnej vojenskej správy Serhij Bratčuk ešte predtým informoval, že Odeskú oblasť v sobotu zasiahli štyri raketové útoky.

Vraj sa zranil ukrajinský pohraničník

Gubernátor Sumskej oblasti Dmytro Žyvyckyj zase informoval, že ruské rakety zasiahli v sobotu dve oblasti nachádzajúce sa v blízkosti ruských hraníc. Podľa Žyvyckého utrpel pri útokoch zranenia príslušník ukrajinskej pohraničnej stráže.

Reuters pripomína, že ruské sily sa stiahli zo Sumskej oblasti ešte na začiatku apríla. Sumská oblasť sa nachádza pri ruských hraniciach a mesto Sumy tak bolo medzi prvými, ktoré bolo na začiatku ruskej vojenskej invázie napadnuté. Agentúra Reuters upozorňuje, že informácie o útokoch nedokázala nezávisle overiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  2. Michael McFaul.
  3. Prvá dáma USA Jill Bidenová máva po prílete na letisku M. R. Štefánika v sobotu 7. mája 2022 v Bratislave.
  4. Marec 1999: Pred budovou amerického veľvyslanectva v Belehrade srbskí demonštranti počas protestu zničili zástavu USA.
  5. Stret armád
  6. Oceliarne Azovstaľ počas ostreľovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské úrady tvrdia, že Odesu a Sumskú oblasť zasiahli rakety. Reuters: Nedokážeme to overiť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php