eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/AP

Ukrajina útočí na ruské územie: Údajne bombardovala ropné zariadenia


Hoci západní politici zatiaľ oficiálne nepovolili Ukrajine útočiť ich zbraňami na ruské územia, zdá sa, že Zelenskyj a spol. to nerešpektujú. Inak by sa totiž nemohlo stať, že v noci na dnes uskutočnila ukrajinská armáda vzdušný útok na ropné zariadenia v ruskom Krasnodarskom kraji.

Horia tri nádrže s ropnými produktami

Ukrajina v noci na dnes uskutočnila vzdušný útok na ropné zariadenia v ruskom Krasnodarskom kraji, uviedol tamojší gubernátor Veniamin Kondraťjev. TASR informuje podľa agentúry Reuters. Horieť podľa neho začal v dôsledku ukrajinských náletov jeden ropný sklad, pričom zranenia utrpeli najmenej dvaja ľudia. „Situácia je vážnejšia v Temrjukskom rajóne – infraštruktúra ropného skladu bola poškodená náletom: poškodené zostali tri nádrže s ropnými produktmi a horia,“ napísal na platforme Telegram.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf diplomacie EÚ
  2. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  3. Ruské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že nad Baltským morom cvičia jeho taktické stíhačky

Ako dodal, požiar sa v súčasnosti už podarilo uhasiť a medzi zranenými sú zamestnanci tohto ropného zariadenia. Agentúra Reuters pripomína, že tieto tvrdenia nebolo možné bezprostredne nezávisle potvrdiť. Ukrajina na tvrdenia bezprostredne nereagovala.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina útočí na ruské územie: Údajne bombardovala ropné zariadenia

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: