eReport.sk
Ruské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že nad Baltským morom cvičia jeho taktické stíhačky
Americké stíhačky F-16 na Ukrajine sú pre Rusko vážnym problémom, pretože sú schopné niesť jadrové zbrane. Ilustračné foto: TASR/AP

Šéf ruskej diplomacie Lavrov rázne: Spojené štáty a NATO sa na Ukrajine nezastavia pred ničím


Jedno z prísloví hovorí: Nedráždi hada bosou nohou. A presne toto robia USA a NATO v prípade Ruska. Tak dlho sa s ním zahrávali až 24. februára 2022 napadlo Ukrajinu, teraz ho dráždia opäť. Pýtate sa čím? Nuž plánom na rozmiestnenie rakiet stredného a kratšieho doletu v Európe a Ázii.

Problémom sú aj stíhačky F-16

Rusko môže podniknúť kroky v oblasti prevencie jadrovej hrozby v prípade, ak USA rozmiestnia rakety stredného a kratšieho doletu v Európe a Ázii, uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. TASR informuje podľa agentúry Reuters. „Realizácia plánov na rozmiestnenie rakiet stredného a kratšieho doletu Američanmi nezostane bez našej reakcie,“ uviedol Lavrov v rozhovore pre tlačovú agentúru RIA Novosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko varuje Západ
  2. Belgický premiér Alexander De Croo
  3. Šéf českej diplomacie Jan Lipavský označil v utorok na Twitteri kritiku ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na adresu prezidenta ČR Petra Pavla - pre jeho výroky o Číne a Ukrajine - za "smiešnu".
  4. Rusko varuje Západ

Tiež uviedol, že rozhodnutie v týchto záležitostiach je v kompetencii ruského prezidenta. Rusko podľa Lavrovových slov považuje plánované dodávky stíhačiek F-16 Ukrajine za znamenie NATO v jadrovej oblasti. „Usilujú sa nám povedať, že Spojené štáty a NATO sa na Ukrajine nezastavia pred ničím,“ povedal a pripomenul, že stíhačky F-16 sú schopné niesť jadrové zbrane.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf ruskej diplomacie Lavrov rázne: Spojené štáty a NATO sa na Ukrajine nezastavia pred ničím

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: