eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/ap

NATO a Ukrajinu pokračujú v nezmyselnej vojne! Kritizuje Kremeľ


Spojené štáty, Severoatlantická aliancia a niektoré európske krajiny povzbudzujú Ukrajinu, aby pokračovala v „nezmyselnej vojne“. Vyhlásil to vo štvrtok Kremeľ.

Kremeľ križuje západ

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok obvinil niektoré západné krajiny zo zvyšovania napätia v posledných týždňoch. Reagoval tak na nedávne vyhlásenia niektorých krajín o možnosti, že by Ukrajina používala západné zbrane pri útokoch proti cieľom v Rusku. Spojené štáty zatiaľ s niečím takýmto však verejne nesúhlasili.

„Členské krajiny Severoatlantickej aliancie, konkrétne Spojené štáty a iné európske hlavné mestá, sa v posledných dňoch a týždňoch pustili do nového kola eskalácie,“ povedal Peskov novinárom. „Robia to zámerne. Počujeme mnoho bojachtivých vyhlásení… Všemožne povzbudzujú Ukrajinu, aby pokračovala v tejto nezmyselnej vojne,“ uviedol Peskov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Iránsky ropný tanker Sabiti vo vodách Červeného mora.
  2. Ruské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že nad Baltským morom cvičia jeho taktické stíhačky

„To bude mať, samozrejme, neodvratné následky a v konečnom dôsledku to veľmi poškodí záujmy tých krajín, ktoré sa vybrali cestou eskalácie,“ dodal hovorca.

Rusko vyslalo na Ukrajinu tisíce vojakov vo februári 2022, pričom uviedlo, že ide o špeciálnu vojenskú operáciu. Ukrajina uvádza, že sa bráni s pomocou Západu a snaží sa vyhnať ruských vojakov zo svojho územia. Podľa Kyjeva sa pritom Rusko snaží podkopať morálku Ukrajiny a jej vôľu bojovať.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NATO a Ukrajinu pokračujú v nezmyselnej vojne! Kritizuje Kremeľ

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: