eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Ukrajina v šoku: Spojené štáty zatiaľ neschválili balík vojenskej pomoci vo výške 60 miliárd dolárov


Ukrajina je šokovaná, že Spojené štáty jej ešte neschválili balík vojenskej pomoci vo výške 60 miliárd dolárov, vyhlásil v utorok ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Balík pomoci, ktorý zahŕňa aj podporu pre Izrael a Taiwan, vo februári odsúhlasil Senát amerického Kongresu, no v Snemovni reprezentantov ho republikáni naďalej blokujú.
,,Je to dôležité a šokuje nás, že toto rozhodnutie ešte nebolo prijaté,“ uviedol Dmytro Kuleba na online brífingu pre zahraničné médiá. ,,Blíži sa koniec marca a rokovania pokračujú, rokovania o otázke životne dôležitých záujmov, strategických záujmov USA v Európe,“ povedal Kuleba.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

V pondelok na stretnutí s americkým senátorom Lindseym Grahamom vyhlásil, že je „kriticky dôležité“, aby Kongres rozhodol čo najskôr. Ako upozorňuje AFP, ukrajinské jednotky hlásia z frontu nedostatok munície a postup ruskej armády na určitých úsekoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD)
  2. Rastislav Trnka (vľavo) odchádza z budovy Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v nedeľu 19. februára 2023.
  3. Veľký úlovok českej polícii

Vojenská pomoc za 300 miliónov eur

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena minulý týždeň Kyjevu prisľúbila vojenskú pomoc za 300 miliónov eur. Ide o prvú poskytnutú pomoc od decembra. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan však zdôraznil, že poskytnutá munícia vystačí Kyjevu len na krátky čas, a preto je potrebné, aby americký Kongres schválil ďalšiu pomoc pre Ukrajinu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina v šoku: Spojené štáty zatiaľ neschválili balík vojenskej pomoci vo výške 60 miliárd dolárov

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne