eReport.sk
Vysmieva sa SNP?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia so slovenskou vládnou delegáciou. Zdroj: fb/zelenskiy.official

Zelenský: Uvedomte si, že peniaze pre nás nie sú charita. Sú na obranu vašich životov a demokracie!

Ukrajina potrebuje ďalšie milióny a zbrane. Objasnil svetu Volodymyr Zelenský vo svojom príhovore v americkom Kongrese. Zdá sa, že ani jedného nie je nikdy dosť. Amerike síce poďakoval, za jej významnú pomoc, hneď druhým dychom, ale dodal, že nestačí. Svet si podľa neho musí uvedomiť, že tu už dávno nejde len o Ukrajinu. Zelenský chráni životy všetkých.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ján Budaj v televíznom štúdiu.
  2. Nie je vražda ako vražda?
  3. Tajné stretnutie so šéfom tajných
  4. Právo na všetko?

Ukrajina potrebuje ďalšie milióny a zbrane

21,2 miliardy dolárov. To je suma vojenskej pomoci a dotácií ptre ukrajinskú vládu, ktorú jej zatiaľ Amerika podarovala. Pentagon tento týždeň predstavil balík pomoci vo výške 1,85 mil.USD, ktorý zahŕňa aj systéme Patriot. V najbližších dňoch by Kongres mohol schváliť ďalších 44,9 miliardy dolárov na financovanie vojny na Ukrajine. Napriek tomu sa to ukrajinskému prezidentovi stále nezdá dosť. Ukrajina potrebuje ďalšie milióny a zbrane..

Druhý Rooswelt

Zelenský sa počas svojho prejavu opakovane odvolával na americkú históriu. Nedávne boje ukrajinských síl prirovnal k bitke o Saratogu a bitke v Ardenách počas druhej svetovej vojny. Tiež citoval vojnového prezidenta Franklina Delana Roosevelta, ku ktorému vzhliada.

Za nás všetkých

Zelenský tiež vyhlásil, že peniaze pre Ukrajinu nie sú „charita.“ Ide o investíciu. Pretože on a jeho ľud nebojuje za seba. Ale za naše životy a demokraciu. Na to by mali „darcovia“ myslieť. Svet dáva len peniaze, kým Zelenský zaň bojuje.

Vlajka z Bachmutu

Ukrajinský prezident na záver americkým zákonodarcom daroval ukrajinskú vlajku, ktorá pochádza z mesta Bachmut ležiaceho na frontovej línii. Toto mesto Zelenský osobne navštívil pred vycestovaním do Spojených štátov.

Zdroj: Forbes


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský: Uvedomte si, že peniaze pre nás nie sú charita. Sú na obranu vašich životov a demokracie!

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti