eReport.sk
Šéf hnutia Republika Milan Uhrík.
Šéf hnutia Republika Milan Uhrík chce po zvolení jeho hnutia do slovenského parlamentu opustiť europarlament. Zdroj: fb/ ing.milan.uhrik

Uhrík apeluje na vedenie RTVS: Začnite byť objektívni! Ste verejnoprávna televízia

Uhrík apeluje na vedenie RTVS! Mimoparlamentné hnutie Republika apeluje na objektívne obsadzovanie diskusných relácií v RTVS. Na stredajšom brífingu o tom informoval jeho predseda Milan Uhrík s tým, že bude pravdepodobne treba pristúpiť aj k výmene vedenia RTVS. RTVS v reakcii pre TASR deklarovala, že o zložení hostí rozhodujú programoví pracovníci v súlade s platnou legislatívou a Štatútom programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS.

Uhrík apeluje na vedenie RTVS

Líder hnutia žiada zmenu prístupu vedenia RTVS. „Aby začalo dávať skutočne vyvážený priestor všetkým politickým stranám,“ doplnil Uhrík, ktorý si myslí, že v tomto prípade manažment RTVS porušuje právo na informácie. „Bude treba pravdepodobne pristúpiť k výmene vedenia RTVS,“ naznačil.

Návrh mediálneho zákona

Oznámil tiež, že hnutie pripravuje návrh mediálneho zákona, ktorý má zabezpečiť objektívnosť, transparentnosť,

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výchovná, dobre mierená!
  2. Čaputovej priorita Ukrajina?

RTVS sa voči tvrdeniam ohradila

RTVS sa ohradila voči zneužívaniu verejnoprávnych médií v predvolebnom politickom súboji. Podľa slov manažérky marketingovej komunikácie RTVS Zuzany Vicelovej konkrétnych hostí pozýva dramaturgia na základe aktuálnych tém, ktoré za ostatné dni rezonujú v spoločnosti. „Aby bol konečný výsledok vyvážený a bola zabezpečená pluralita názorov, ako aj odbornosť diskutujúcich v danej téme,“ doplnila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uhrík apeluje na vedenie RTVS: Začnite byť objektívni! Ste verejnoprávna televízia

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php