eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Ublížený Matovič zúri: Novinári omyli Fica zo sračiek. Prezidentka má, čo si želala!

Bývalý expremiér Igor Matovič priznal, že občas má chuť sa už na všetko vykašľať. Výčitky dlhodobo smeruje aj k novinárom, ktorí mu vraj nič nedarovali a vzkriesili opozičného politika Roberta Fica. V rozhovore pre Denník N skritizoval i prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá bránila Danielovi Lipšicovi stať sa generálnym prokurátorom.

„Ten kandidát bol na začiatku iný. Vieme, že aj Daniel Lipšic mal záujem byť generálnym prokurátorom. Aspoň tak som to registroval. Pani prezidentka mu dosť intenzívne odkázala či cez médiá i osobne, že s takým niečím nemôže počítať. Tak potom sa hľadalo iné riešenie. Dopadlo to, ako to dopadlo. Nech si teraz spytuje svedomie niekto iný a niekto mocnejší,“ povedal veľavravne v rozhovore Matovič, ale potom pritvrdil, aby bolo jasné, kto si má spytovať svedomie. „Myslím si, že dnes by malo Slovensko iné problémy, ak by pani prezidentka nezablokovala Daniela Lipšica pred tým, aby sa stal generálnym prokurátorom,“ uviedol minister financií a dodal: „Máme tu, čo si pani prezidentka priala.“

Daniel Lipšic počas brífingu na Úrade špeciálnej prokuratúry GR SR 7. septembra 2021 v Pezinku.

Matovič si myslí, že Lipšic by bol dobrým generálnym prokurátorom. – Foto: tasr

Matovič sa ani netají tým, že by Lipšica videl radšej na inom poste. „Myslím si, že je správne, že je špeciálnym prokurátorom a ešte lepšie by bolo, keby bol generálnym prokurátorom,“ prezradil expremiér.

Svoje si povedal aj na margo stretnutia Zuzany Čaputovej s predstaviteľom opozičného Smeru Robertom Ficom. „Osobne nerozumiem tomuto kroku zo strany prezidentky. Na druhej strane si to vysvetľujem tak, že sa chcela zaľúbiť voličom Roberta Fica. Inak to pochopiť neviem. Stretávať sa s mafiánom, ktorý je zodpovedný za totálny rozvrat spoločnosti, legitimizovať ho, mi pripadá úplne mimo misu,“ nechal sa počuť financmajster, ktorého prezidentka zatiaľ na stretnutie nezavolala. „Zrejme si myslí, že je pre Slovensko lepšie komunikovať s mafiánmi ako s legitímnymi predsedami politických strán,“ dodal.

Matovič vyčíta Čaputovej, že nechcela Lipšica za generálneho prokurátora. Tiež sa mu nepozdáva, že sa stretla s Ficom. – Foto: tasr

Po kritike prezidentky sa presunul ku kritizovaniu novinárov. „Mnohí novinári vzkriesili Fica tým, ako bili do mňa, do nás. Ficovi na ružiach ustlali,“ zauvažoval. Keď sa redaktorka bránila voči jeho vyjadreniam tak ešte pridal. „Omyli ste ho z tých všetkých skorumpovaných sračiek, máte ho mať,“ dodal.

Úplne spokojný nebol ani s tým, že v nedeľnej diskusii RTVS O päť minút 12 sa objavili bok po boku šéf Smeru Robert Fico a poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský. Obaja páni si totiž dobre rozumeli v téme bezpečnostnej krízy na Slovensku. „Keď spravili takúto dvojičku, tak si myslím, že je to zlyhanie zo strany verejnoprávnej televízie pri výbere dvojice diskutujúcich. Alebo sa mali baviť o počasí, možno tam by mali rozličný názor,“ myslí si expremiér.

Čítajte viac:

  1. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  2. Zuzana Čaputová vystupuje so Správou o stave Slovenskej republiky pred poslancami
  3. Robert Fico v českej televízii CNN Prima.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ublížený Matovič zúri: Novinári omyli Fica zo sračiek. Prezidentka má, čo si želala!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport