eReport.sk
TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
Peter Bielik, Foto: z videa relácie Téma dňa, TA3

Markíza vyrobila virtuálneho moderátora. Peter Bielik: Nerozumiem, čomu sa markizáci tak tešia…

TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora. Chceli upozorniť na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Moderátor existujúci iba v počítači je na nerozoznanie od Viktora Vinczeho. Mária Chreneková – Pietrová neskrývala z nového, virtuálneho kolegu radosť. Peter Bielik je zhrozený.  

TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora

TV Markíza pripravila „umelého“ moderátora ako ukážku a upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Chcú ľudí upozorniť, že nie všetko, čo v médiách či na internete vidia, je skutočné. Reportáž uviedla moderátorka Mária Chreneková – Pietrová a z nového virtuálneho kolegu sa očividne teší.  

V článku na webe Markízy sa k téme píše toto: „Televízia Markíza vytvorila virtuálneho moderátora, ktorý vyzerá ako Viktor Vincze. Je takmer na nerozoznanie od skutočného. V pondelok ráno zverejnila video, v ktorom správu v televízii hlási umelá inteligencia s podobou známeho moderátora. Jej znenie napísal takisto softvér poháňaný umelou inteligenciou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pani Remišova už zabudla?
  2. Kto najviac zarobil na kampaniach politických strán? Transparency International Slovensko pozbieralo dáta.
  3. Ficov odkaz mimovládkam
  4. Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov

„V tomto prípade sme naučili umelú inteligenciu, ako rozpráva Viktor Vincze. Naučila sa jeho hlas, naučila sa pohyby jeho pier. To si natrénovala, a teraz je to možné použiť pri akomkoľvek texte a bude to znieť aj vyzerať ako Viktor,“ približuje expert na umelú inteligenciu Martin Spano.

Nie všetci sú však z technologických noviniek takí nadšení. Napríklad moderátor spravodajskej televízie, TA3, to pozitívne vôbec nevidí. Petrovi Bielikovi zasvietila kontrolka. A k téme napísal zaujímavý komentár na sieti LinkedIn.

„Chcela tým Markíza povedať, že už Viktora nepotrebuje a nasadí jeho „lacnejšie“, virtuálne dvojča? Podľa mňa je toto cesta ako spravodajských moderátorov pripraviť o prácu. A nerozumiem tomu, prečo sa z toho markizáci tešia,“ napísal.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Markíza vyrobila virtuálneho moderátora. Peter Bielik: Nerozumiem, čomu sa markizáci tak tešia…

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php