eReport.sk
Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov
Robert Kaliňák a protestujúci študenti. foto:eReport

Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov: Situáciu bol riešiť minister obrany!

Pred Úradom vlády Slovenskej republiky sa dnes zišla hŕstka študentov žurnalistiky. Tí prišli pred vládnu budovu protestovať za médiá hlavného prúdu. Tie sa dostali na „čierny zoznam“ vlády, pretože podľa nej, nedodržiavajú základné princípy žurnalistiky, a to, informovať objektívne a pravdivo.

Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov

Desiatka študentov prišla pred ÚV SR vyjadriť svoj nesúhlas s vládnymi krokmi. Tá po zaradení TV Markíza, ako i denníky SME, Aktuality či Denník N na spomínaný zoznam neželaných médií, deklaruje, že tieto plátky nie sú na pôde Úradu vlády ďalej vítané. Pokiaľ nepríde k ich náprave.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ficov odkaz mimovládkam

Premiér s nimi prestáva komunikovať

Rovnako sa premiér Robert Fico v dnešnom stanovisku vyjadril, že prestane s danými médiami komunikovať a poskytovať im akékoľvek vládne vyjadrenia. Okrem toho víta rozhodnutia ďalších vládnych orgánov tak postupovať rovnako. „TV Markíza, Denník N, denník SME a webový portál Aktuality od prvých hodín vzniku vlády SR povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci, osobitne vlády SR a jej predsedu, neplnia.“ Povedal predseda vlády.

Zdroj: eReport

Kaliňák prišiel medzi študentov

Počas vlád Igora Matoviča či Eduarda Hegera nikto z vtedajších vládnych predstaviteľov nenabral odvahu a neprišiel medzi demonštrantov vypočuť si ich požiadavky, respektíve to, čo sa im na vládnej práci nepozdáva. Tentoraz je tomu však všetko inak. Iná vláda, iné mravy. Dôkazom toho je i minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorý si osobne prišiel od študentov vypočuť ich námietky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov: Situáciu bol riešiť minister obrany!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php