eReport.sk
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obhajuje vzdušné nálety na teroristov v susednom Iraku a Sýrii. Zdroj: tasr

Turecký prezident Erdogan bude rokovať s lídrom Hamasu Haníjom


Erdogan pravidelne kritizuje Izrael a jeho vládu. Vzťahy sa opäť zhoršili začiatkom mesiaca, keď Turecko uvalilo na Izrael obchodné obmedzenia a obvinilo ho zo zodpovednosti za masaker Palestínčanov.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa v sobotu v Istanbule stretne s vodcom palestínskeho hnutia Hamas Ismáílom Haníjom. Rokovať budú o prebiehajúcej vojne v Pásme Gazy, informovala tamojšia televízia TRT. TASR píše na základe agentúry DPA.

Ďalšie podrobnosti o povahe rozhovorov medzi nimi nie sú bezprostredne známe. Haníja v stredu v Katare rokoval s tureckým ministrom zahraničných vecí Hakanom Fidanom o prímerí v Pásme Gazy a prepustení rukojemníkov, informovala turecká tlačová agentúra Anadolu.

Erdogan verejne podporuje Hamas. Začiatkom tohto týždňa počas prejavu v parlamente prirovnal toto hnutie k tureckým bojovníkom za nezávislosť proti západným armádam v Anatólii v 20. rokoch minulého storočia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Juraj Blanár
  2. Ruský prezident Vladimir Putin
  3. Zastavte toto šialenstvo! Vyzýva turecký prezident
  4. afganistan

Turecký prezident zároveň vo verejných vystúpeniach pravidelne kritizuje Izrael a jeho vládu. Vzťahy medzi Tel Avivom a Istanbulom sa opäť zhoršili začiatkom mesiaca, keď Ankara uvalila na Izrael obchodné obmedzenia a obvinila Izrael zo zodpovednosti za „masaker Palestínčanov“ v Pásme Gazy.

Izrael bol vlani dvanástym najväčším obchodným partnerom Turecka. Turecko udržiava dobré obchodné vzťahy aj s Iránom a z ekonomických dôvodov nemá záujem o ďalšiu eskaláciu situácie v regióne.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Turecký prezident Erdogan bude rokovať s lídrom Hamasu Haníjom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne