eReport.sk
Rybárske lode (v pozadí) sú ukotvené a miestni obyvatelia sa učia veslovať na tradičnej rybárskej loďke, foto:tasr Local residents practice sailing on a traditionally used fishing boat for an upcoming race festival at a port where fishing boats, back, are tied with rope to brace for Typhoon Mawar as it was moving towards the Okinawa islands in Itoman, southern Japan, Wednesday, May 31, 2023. Typhoon Mawar appears to be losing force as it heads toward Japan’s Okinawa Islands, after largely skirting Taiwan and the Philippines. (AP Photo/Hiro Komae)

Tropická búrka Mawar si vyžiadala jednu obeť: OTRASNÁ smrť 60-ročného muža!

Tropická búrka Mawar s obeťou! Silné dažde spôsobené tropickou búrkou Mawar si v Japonsku vyžiadali jeden život, dvaja ľudia sú nezvestní a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Úrady v sobotu vyzvali zhruba milión obyvateľov na evakuáciu pred povodňami.

Tropická búrka Mawar s obeťou

Hoci Mawar zoslabla z úrovne supertajfún, Japonská meteorologická agentúra (JMA) vydala varovanie pred zosuvmi pôdy, stúpajúcimi hladinami riek a záplavami vo východnom Japonsku, ohrozené je tiež západné Japonsko.

Zomrel 60 ročný muž

Záchranári v meste Tojohaši „našli muža vo veku približne 60 rokov v zatopenom aute,“ po prevoze do nemocnice lekári potvrdili jeho smrť, uviedla agentúra AFP. Celkovo sa šesť ľudí zranilo ťažko a 24 utrpelo ľahké zranenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zachránilo by ho náboženstvo?
  2. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  3. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej

Búrka ich „obrala“ o elektrinu

Bez elektriny je asi 7000 domácností a zastavila sa tiež vlaková a letecká doprava. Premávka vysokorýchlostných vlakov šinkansen na trati Tokio – Nagoja. Sa obnovila v sobotu okolo poludnia miestneho času (04.00 h SELČ), informovala tlačová agentúra Kjódo. Podľa tejto agentúry sú napadané zrážky dosiaľ najvýdatnejšie za mesiac jún. Podľa vedcov klimatické zmeny zvyšujú riziko silných dažďov, pretože teplejšia atmosféra zadržiava viac vody.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tropická búrka Mawar si vyžiadala jednu obeť: OTRASNÁ smrť 60-ročného muža!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php