tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý bulharský premiér Bojko Borisov hlasuje v predčasných parlamentných voľbách v meste Bankja 2. októbra 2022.
Bývalý bulharský premiér Bojko Borisov hlasuje v predčasných parlamentných voľbách v meste Bankja 2. októbra 2022. Foto: tasr/ap

Trojnásobný expremiér sa vracia! V bulharských parlamentných voľbách smeruje k triumfu strana Borisova

Víťazom nedeľňajších predčasných parlamentných volieb sa zrejme stala strana bývalého premiéra Boja Borisova. Vyplýva to z exit pollov zverenených po skončení hlasovania, uvádzajú agentúry AFP a AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Noví ministri: Zľava Viliam Karas (spravodlivosť), Karel Hirman (hospodárstvo) a Rastislav Káčer (zahraničie).
  2. Giorgia Meloniová na archívnej snímke z roku 2018

Podľa prieskumov medzi voličmi vychádzajúcimi z volebných miestností Borisovova konzervatívna strana Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB) získala zhruba 25 percent odovzdaných hlasov.

Volebná účasť bola zrejme len nízka

Na druhom mieste pravdepodobne skončí centristická  reformistická strana Pokračujeme v zmene (PP) Borisovovho rivala Kirila Petkova, ktorej exit polly predpovedajú zisk okolo 19 percent hlasov.

Volebná účasť bola zrejme len nízka: do 17.00 h prišlo odovzdať svoje hlasy len necelých 30 percent voličov, čo je menej než v predchádzajúcich voľbách. Práve nízka účasť podľa pozorovateľov prispela k víťazstvu Bojka Borisova, ktorý má silnú základňu jemu verných voličov.

Nájde koaličných partnerov? Vraj to bude ťažké

Víťazstvo bývalej vládnej strany GERB predpovedali už predvolebné prieskumy. Trojnásobný expremiér Borisov však pravdepodobne nebude môcť zostaviť vládu samostatne a má len malé šance na nájdenie potenciálnych koaličných partnerov. Väčšina ostatných strán totiž viní Borisovovu stranu z korupcie a odmieta s ňou spolupracovať.  

Išlo už o štvrté parlamentné voľby v Bulharsku, zmietanom politickou nestabilitou a ekonomickými ťažkosťami, za uplynulých 18 mesiacov. Predbežné výsledky pravdepodobne zverejnia v pondelok.

Zdroj: tasr


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trojnásobný expremiér sa vracia! V bulharských parlamentných voľbách smeruje k triumfu strana Borisova

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku