eReport.sk
Trocha si uletel?
Primátor Bratislavy Matúš Vallo, foto:tasr

FOTO Trocha si uletel? Vallo provokuje Bratislavčanov do slova bizarnými projektami!


Trocha si uletel? V normálnej dimenzii, kedy vedenia mesta či obce pracuje na tom, aby sa jeho obyvatelia mali čo najlepšie, a keď príde k nejakej modernizácii daného miesta, tak po väčšine ide o projekty, ktoré buď zlepšia, alebo minimálne uľahčia život občanov. V Bratislave je tomu však evidentne absolútne opačne. Nachádza sa hlavné mesto v nejakom inom svete?

Trocha si uletel?

I túto otázku si kladú mnohí občania Bratislavy. Magistrát na čele s primátorom Matúšom Vallom z Progresívneho Slovenska naplno vykonávajú svoju liberálnu politiku.

Ihrisko pre deti v strede cesty?

V Bratislave sa stalo moderné, že miesto toho, aby sa život jej občanov uľahčoval, tak si vedenie mesta povedalo, že prečo im ho tak trochu ešte nesťažiť. Od kilometre širokej cyklotrasy na Vajanského nábreží, až po oddychové zóny pre rodičov s deťmi v strede cesty. Nie, nie je to len nejaké nepodarené sci-fi, ale bohužiaľ, bratislavská realita!

Foto: eReport

Najširšia cyklotrasa

Vráťme sa k Vajanskému nábreží. Vedenie mesta sa rozhodlo, že postaví na pomerne frekventovanej ceste cyklotrasu. Nebolo by na tom nič zlé, ak by táto cyklistická drahá vlastne nepohltila jeden z jazdných pruhov. Čo z toho napokon vzniklo? “Kilometer” široká poloprázdna cyklotrasa a pár metrov široký jazdný pruh pre stovky aut. Toto „progresívne“ rozhodnutie spôsobilo to, že sa dennodenne dochádzanie do práce stalo pre mnohých nočnou morou

Čo tým chcel básnik povedať?

Okrem spomínanej cyklotrasy sa mestu “podarilo” po určitých časticiach Bratislavy vytvoriť tzv. oddychové zóny pre rodičov s deťmi. Tieto zóny rovnako tak ukrojili zo značnej časti cestnej infraštruktúry. Pretože boli vytvorené v častiach, ktoré sú minimálne rovnako frekventované.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
  2. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
  3. Toto sa nestal prvýkrát!
  4. Syn Richarda Sulíka kritizuje Valla

Za toto počínanie si Vallo vyslúžil poriadne ostrú kritiku. Stal sa i terčom rôznych vtipov na sociálnych sieťach.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Trocha si uletel? Vallo provokuje Bratislavčanov do slova bizarnými projektami!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre