eReport.sk
Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
Primátor Bratislavy Matúš Vallo. Zdroj: tasr

Progresívne šafárenie? Na magistráte sa rozhadzuje: TAKTO si žije Vallov človek z peňazí Bratislavčanov!


Progresívne šafárenie? Na primátora hlavného mesta Matúša Valla sa poslednú dobu toho celkom sype. Teda minimálne na ľudí, ktorí preň ho pracujú. Od hviezdy filmov pre dospelých, až po človeka, ktorý si žije na vysokej nohe z peňazí Bratislavčanov.

Progresívne šafárenie?

Hlavná kontrolórka mesta prichádza so šokujúcim a mimoriadne vážnym zistením. Podľa portálu regiony.sk sa na magistráte u primátora Valla dejú naozaj podivné veci. Manipulácia pracovnej dochádzky, neoprávnené vyplácané mzdy a odmeny, používanie firemných peňazí na súkromné účely v reštauračných zariadeniach či tisíce kilometrov na služobnom aute bez akejkoľvek evidencie.

Život na „vysokej nohe“

Zistenia, ktoré potvrdila správa hlavnej kontrolórky hlavného mesta Bratislavy sú mimoriadne vážne. Pod vedením Michaly Kozákovej (Team Bratislava) sa vo firme šafárilo s majetkom a peniazmi. Z firmy sa stal doslova “holubník”.

Michala Kozáková po boku Matúša Valla – Foto: fb/m.k.

Mimoriadne vážne zistenia kontrolórky

To sú niektoré zo zistení kontrolórky hlavného mesta Bratislavy Jany Bezákovej, ktorú poslanci prerokovali na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Napriek škandalóznym zisteniam nebola na túto tému medzi poslancami žiadna diskusia. Ani jeden z 22 poslancov Teamu Bratislava, ktorý združuje Vallovcov, Progresívne Slovensko a SaS nepovedal ani slovo a rovnako tak neurobilo ani ďalších 7 poslancov, ktorý sú členmi klubu Team Bratislava. Prekvapilo to jedine Juraja Káčera z klubu Som Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ako prasce v žite!
  2. Eduard Heger
  3. ŠKANDÁL na bratislavskom magistráte
  4. Slušnosť a dobro

„Veľmi sa mi páči táto veľmi milá a príjemná atmosféra pri tomto bode, lebo ja som takúto správu kontrolóra ešte nečítal a to teda som jeden z mála na tomto zastupiteľstve, čo čítam všetky správy kontrolóra a to aj na mestskej časti a niekedy aj tie krajské.” Ako uvádza portál povedal to na zastupiteľstve Káčer, ktorý pred poslancami uviedol, niektoré zo zistení z kontroly.

Kozáková obvinenia odmieta

K obvineniam sa vyjadrila i samotná blízka spolupracovníčka súčasného primátora Bratislavy. Ako uvádza portál podľa nej drvivá väčšina tvrdení od anonymu a má manipulatívnu povahu a nemá preto zmysel ich vyvracať všetky. „Len na ilustráciu pán Jašíček nie je synovcom Táni Kratochvílovej a ani nie sú v žiadnom inom príbuzenskom vzťahu. V čase keď pán Jašíček v Metre pracoval, nemal zároveň aj plný úväzok na magistráte, ako tvrdí anonym. Na meste mal ponechaný iba 20% úväzok, a to kvôli pretrvávajúcim úlohám z predchádzajúcej pozície šéfa dopravy,“ uviedla k jednej z vecí.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívne šafárenie? Na magistráte sa rozhadzuje: TAKTO si žije Vallov človek z peňazí Bratislavčanov!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre