eReport.sk
WA 29 Soul - Cestujúci sledujú televízne správy, ktoré informujú o tom, že K¼DR odpálila ïalšie štyri balistické strely na železniènej stanici v Soule v sobotu 5. novembra 2022. Oznámila juhokórejská armáda. Pokraèovala tak v demonštrácii svojho zbrojného potenciálu z predošlých dní, ktorým zvýšila napätie v regióne. FOTO TASR/AP A TV screen showing a news program reporting about North Korea's missile launch with file footage, is seen at the Seoul Railway Station in Seoul, South Korea, Saturday, Nov. 5, 2022. North Korea added to its recent barrage of weapons demonstrations by launching four ballistic missiles into the sea on Saturday, as the United States sent two supersonic bombers streaking over South Korea in a dueling display of military might that underscored rising tensions in the region. (AP Photo/Ahn Young-joon) *** Local Caption *** na železniènej stanb¾udia cestujúci železnièná stanica

Tri veľmoci proti jednej krajine! USA, Japonsko a Južná Kórea budú spolupracovať proti KĽDR

Spojené štáty, Japonsko a Južná Kórea sú pripravené do konca roka 2023 vzájomne zdieľať varovné údaje o raketách KĽDR. Šéfovia obrany troch krajín sa na tom dohodli počas rokovania v Singapure.

Tri veľmocí proti jednej krajine

Ministri „uznali trojstranné úsilie aktivovať mechanizmus zdieľania údajov a varovaní pred raketami (KĽDR) v reálnom čase pred koncom roka s cieľom zlepšiť schopnosť každej krajiny odhaliť a posúdiť vypustené rakety“, uvádza sa vo vyhlásení.

Reakcia na provokácie?

Kórejská ľudovodemokratická republika sa v stredu neúspešne pokúsila vypustiť špionážny satelit na obežnú dráhu Zeme, po zlyhaní nosenej rakety sa však zrútil do mora. Juhokórejská armáda uviedla, že sa jej podarilo nájsť a vyloviť časť podozrivých trosiek.

Soul, Tokio a Washington štart rakety so satelitom odsúdili. Podľa nich porušil celý rad rezolúcií OSN zakazujúcich Pchjongjangu akékoľvek testy s použitím technológie balistických rakiet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  2. Vlajka NATO - ilustračné foto
  3. Konečne niekto?

KĽDR zdvojnásobila svoj vojenský program od kolapsu diplomatických rokovaní v roku 2019. Odvtedy vykonala sériu zakázaných zbrojných testov, vrátane skúšobného odpálenia viacerých medzikontinentálnych balistických rakiet.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tri veľmoci proti jednej krajine! USA, Japonsko a Južná Kórea budú spolupracovať proti KĽDR

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php