tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Češký bežec nečakane zahynul
Ilustračné foto:shutterstock

Tragédia vo francúzskych horách. Pri pretekoch zahynul český bežec!

Podľa portálu Blesk.cz český bežec sa v noci na stredu vážne zranil pri pretekoch na najvyššom alpskom vrchu Mont Blanc. Vrtuľníkom ho transportovali do nemocnice, kde aj napriek maximálnej starostlivosti lekárov zomrel. Bolo mu tridsaťpäť rokov. Smutnú správu potvrdili organizátori závodu Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) na sociálnych sieťach.

Tragická udalosť

„So zármutkom oznamujeme, že v stredu po ťažkom páde podľahol vážnym zraneniam bežec z Českej republiky,“ vyhlásil organizačný tím s tým, že sa jedná o prvé úmrtie v devätnásťročnej histórii obľúbenej udalosti. Pretekárovo meno usporiadatelia nezverejnili. Nehoda sa odohrala na francúzskej strane v departemente Horné Savojsko asi 25 minút po polnoci. Muž spadol na 62. kilometri pri zostupe v priesmyku Pralognan.

Nikdy sa to predtým nestalo

„Jedná sa o náročný úsek trate,“ uviedol prispievateľ magazínu Trail Runner Doug Mayer, ktorý žije v oblasti Chamonix. „Práve ste vystúpili 2000 metrov z desiatich kilometrov, potom sa musíte držať reťazí na opačnej strane. Priamo tu majú vždy záchrannú skupinu. Je to najtechnickejšie úsek pretekov,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko dostalo od Česka debakel
  2. Kapitánom reprezentácie bude Marek Hrivík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia vo francúzskych horách. Pri pretekoch zahynul český bežec!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku