eReport.sk
Gábor Grendel, foto: tasr

Kotlebovci odkázali: Rozhodnutie, pod ktoré sa podpísal maďarský podpredseda NR SR, je nezákonné!

Zrušenie poslaneckého klubu ĽSNS v Národnej rade (NR) SR je ďalším krokom súčasnej protinárodnej vlády na likvidáciu jedinej skutočnej opozície na Slovensku. Vyhlásila to strana ĽSNS na svojom webe.

„Rozhodnutie, pod ktoré sa podpísal maďarský podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO), je nezákonné, pretože vychádza z nesprávnej skutočnosti, že zanikol poslanecký mandát predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu,“ uviedla strana. Trvá na tom, že mandát jej šéfovi nezanikol. Odvoláva sa na Ústavu SR. Kotleba si chce mandát ďalej uplatňovať právnou cestou.

Grendel počas týždňa v zastúpení predsedu parlamentu podpísal rozhodnutie, ktorým šéf ĽSNS o mandát prišiel. Keďže sa tým znížil počet členov klubu ĽSNS pod osem, v zmysle rokovacieho poriadku NR SR zanikol.

Kotleba stratil mandát po tom, ako ho Najvyšší súd SR 5. apríla odsúdil v kauze rozdávania šekov v hodnote 1488 eur na podmienečný šesťmesačný trest odňatia slobody s jedenapolročnou skúšobnou dobou. Vinný je z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Náhradníčkou za Kotlebu má byť Slavěna Vorobelová. Tá si mandát uplatňovať chce, no ešte nepovedala, či chce byť súčasťou klubu ĽSNS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslankyňa Národnej rady SR Slavěna Vorobelová.
  2. Na kombosnímke zľava Jozef Kanuščák (SaS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kotlebovci odkázali: Rozhodnutie, pod ktoré sa podpísal maďarský podpredseda NR SR, je nezákonné!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php