eReport.sk
Peter Pollák ml. (OĽaNO)
Peter Pollák ml. (OĽaNO). Foto: tasr

TOTO nevyšlo! Známy denník zverejnil rasistický vtip, ľudia a poslanec z OĽANO to odsúdili!

Redakcia denníka Plus 1 deň dnes zverejnila na svojej spravodajskej stránke rasistický vtip. Potom, ako sa na nich verejnosť obrátila s kritikou, rozhodli sa ho stiahnuť a za svoj čin sa ospravedlnili. Vtip vraj majú z externého zdroja a poverený pracovník jeho obsah vopred neskontroloval.

Pollák to odsúdil

Predseda výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Peter Pollák ml. (OĽANO) s týmto vysvetlením nie je spokojný. „Niekto tento vtip napísať musel a niekto jeho obsah skontrolovať mal. Žiaľ, nestalo sa. Denník Plus 1 deň je teraz zodpovedný za to, koľko ľudí ľudí tento ‚vtip‘ bude používať,“ upozornil.

Prirovnal to k Mazurekovi

Podľa Polláka je táto situácia veľmi podobná konaniu poslanca Milana Mazureka. Ten niekoľkokrát napísal na sociálne siete extrémistický status a neskôr ho vymazal. Ale až potom, ako si ho všimli tisícky ľudí a začali ho zdieľať.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.

„Niečo také sa diať nesmie. A je jedno, či je to zámer, alebo nie. Preto som sa rozhodol podať podnet na Tlačovú radu, ktorej úlohou je práve ochrana novinárskej etiky. Očakávam, že redakcia urobí v súvislosti so zlyhaním človeka razantné kroky a vyvodí zodpovednosť. V slušnej spoločnosti podobné vtipy nemajú miesto,“ dodal Pollák.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO nevyšlo! Známy denník zverejnil rasistický vtip, ľudia a poslanec z OĽANO to odsúdili!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti