eReport.sk
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
Veronika Remišová Foto: tasr

Remišovú mohol šľak trafiť: Televíziám posiela zúrivý odkaz!

Politici sa radi predvádzajú v diskusných reláciách. V nedeľu je ich na všetkých televíziách ako maku. Šéfke Za ľudí Veronike Remišovej sa však nevidí ako si zástupcovia televízií vyberajú hostí spomedzi politikov. Jedna strana jej najviac leží v žalúdku.

„Ako vyrobiť zo strany, ktorá ani neprešla parlamentnými voľbami najsilnejšiu stranu? Jednoducho. Dáte jej priestor v televíznych diskusiách – najlepšie každý druhý týždeň na úkor všetkých ostatných strán, ktoré férovo a poctivo prešli parlamentnými voľbami,” začala zhurta Remišová.

Podľa nej je dobrým zvykom v normálne fungujúcom mediálnom prostredí, že priestor v televíznych diskusiách je distribuovaný rovnomerne, podľa výsledkov vo voľbách. „No v hlavnej diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza, mala najväčší priestor strana Hlas, ktorá parlamentnými voľbami vôbec neprešla. Strana Hlas mala v tejto relácii viac ako 50% zastúpenie, čiže predstavitelia Hlasu boli v tejto relácii v priemere každý druhý týždeň(!),” sťažuje si ministerka.

Vo svojom statuse sa následne obula do šéfa strany. „Pellegrini bol volebným lídrom Smeru, do parlamentu sa dostal na chrbte Smeru a pár týždňov po voľbách, keď si myslel, že Robert Fico ako politik skončil, zutekal aj s partiou jemu podobných biznismenov (Žiga) a oportunistov (Erik Tomáš). Napriek tomu, že je to strana, ktorá neprešla voľbami, je v televíznych diskusiách najčastejším hosťom,” zúri ďalej.

V prvej novoročnej diskusnej relácii by radšej videla prezidentku, predsedu parlamentu či premiéra, ale nie zástupca politickej strany, ktorá neprešla voľbami.

V diskusii RTVS bolo sedem zástupcov koalície aj opozície. – Foto: RTVS

Markízou ale Remišovej kritika nekončí. Tlak jej zdvihla aj verejnoprávna televízia. „To isté platí pre diskusnú reláciu v RTVS o 5 minút 12, kde boli zástupcovia koaličných a opozičných strán, ktoré prešli voľbami a – veľké prekvapenie – zástupca strany Hlas, teda jediná strana z tejto zostavy, ktorá voľbami neprešla,” pokračuje rozčúlene.

Pre tých, ktorí by jej chceli oponovať, že Hlas vyhráva všetky prieskumy, má odkaz, že to je pomýlený argument. „Všetci vieme, ako vyzerajú prieskumy a ako nakoniec dopadnú voľby, často úplne ináč… Preto v normálnej parlamentnej demokracii sú jediným relevantným prieskumom výsledky vo voľbách. Dnes to vyzerá tak, že niektoré médiá si už vybrali politika, ktorého idú systémovo vyrábať,” má v tom jasno Remišová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovú mohol šľak trafiť: Televíziám posiela zúrivý odkaz!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti