eReport.sk
Bitcoin, kryptomena
Ilustračné foto: shutterstock

Chystáte sa investovať a vybudovať majetok? TOTO analytici neodporúčajú!

TOTO analytici neodporúčajú. Kryptomeny bitcoin a ethereum zaznamenali prudký prepad po historickom strope, ktorý atakovali koncom roka 2021. Uviedli to analytici z maklérskeho domu Universal. Kryptomenám predpovedajú vývoj podobný trase horskej dráhy a investície do nich neodporúčajú.

TOTO analytici neodporúčajú

Pre kryptomeny je špecifický špekulatívny charakter a nepredvídateľný vývoj na trhu. Analytik Marek Sokol z maklérskeho domu podotkol, že „kryptomeny nie sú vhodnou investíciou pre človeka, ktorý si chce dlhodobo budovať a chrániť svoj majetok“.

Universal uviedol príklad, keď hodnota bitcoinu 68.790 USD (63.313 eur) nameraná v novembri 2021 klesla začiatkom tohto roka na sumu 16.625 USD. Prišiel tak približne o 75 % svojej hodnoty. Pokles označili ako intenzívny a prudký. Podobne negatívne je na tom kryptomena ethereum, ktorá disponuje druhou najvyššou trhovou kapitalizáciou v svetovom rebríčku. V období medzi novembrom 2021 (4500 eur) a januárom tohto roka sa prepadla zhruba na štvrtinu svojej hodnoty.

Chystáte sa investovať a vybudovať majetok?

Sokol vypočítal, že investície do kryptomien sú vhodné v prípade, ak má človek finančnú rezervu na úrovni minimálne troj- až šesťmesačných výdavkov. Radí, že postupnosť by mala byť nasledovná. Ak má človek finančnú rezervu, financie nad jej rámec by mal zhodnotiť najprv v bezpečnejších portfóliách a až potom by mal uvažovať o špekulatívnych trhoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  2. Sám vojak v poli?
  3. Zbláznil sa Putin?
  4. Budú tak robiť kým Ukrajina nevyhrá
  5. Zjavne je z čoho
  6. milión za štyri prejavy

Spoločnosť Universal v analýze odlíšila aj rizikovosť menej známych digitálnych mien. S tým, že rozhodne treba byť opatrný aj pri nich, pretože môžu byť predurčené na pád a tiež nie je možné odhadnúť ich vývoj, respektíve zánik.

Nestabilné kryptomeny

Pri kryptomenách celkovo treba mať na mysli, že sa nedá pri nich počítať s ustáleným a vytýčeným investičným horizontom. A to ani v krátkodobom (týždne až mesiace), ani v strednodobom (dva až päť rokov) a ani v dlhodobom horizonte (nad päť rokov). Podľa analytikov by investori mali denne sledovať vývoj kryptomien alebo zvážiť ďalšiu možnosť. Tou je zapožičanie digitálnej meny iným investorom za finančnú odmenu. V takom prípade je obchodovanie s kryptomenou na určitý čas zablokované.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystáte sa investovať a vybudovať majetok? TOTO analytici neodporúčajú!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti