eReport.sk
milión za štyri prejavy
Britský expremiér Boris Johnson. Zdroj: tasr/ap

Johnson apeluje na spojencov: Ukrajina musí dostať všetko čo potrebuje! Jedine tak môžeme odvrátiť katastrofu

Johnson apeluje na spojencov. Ukrajina by mala „čo najskôr dostať všetko, čo potrebuje na ukončenie vojny“ a na to, aby bolo možné odvrátiť katastrofu. Uviedol to bývalý britský premiér Boris Johnson v príspevku pre noviny The Washington Post, ktorý bol zverejnený v pondelok.

Johnson apeluje na spojencov

Ruský prezident Vladimir Putin podľa Johnsonových slov Ukrajine tým, že vyhlásil vojenskú ofenzívu, vydláždil cestu k pripojeniu sa k Severoatlantickej aliancii. Ako vysvetlil, na otázku, kedy Ukrajina vstúpi do NATO, by ešte pred vypuknutím vojny odpovedal, že „prinajmenšom za desať rokov“.

Odvrátenie katastrofy?

V súčasnej situácii však zdôraznil, že „by sme mali začať proces prijatia Ukrajiny do NATO“. Dodal, že tento proces by sa mal začať „teraz“.

Sú Ukrajinci vojensky zruční?

Johnson vo svojom článku konštatoval, že sa zvyklo tvrdiť, že Ukrajina nie je dostatočne vojensky kompatibilná s NATO. „Dnes Ukrajinci nasadzujú závratne rozmanitú techniku z krajín NATO, a to s maximálnou zručnosťou a statočnosťou,“ uviedol. Preto podľa neho neexistuje „absolútne nič“, čo by Aliancia mohla naučiť Ukrajincov o bojoch vo vojne. Doplnil, že je toho, naopak, „mnoho, čo môžu oni naučiť nás“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generál sa nezaprie?
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  3. Sám vojak v poli?
  4. Zbláznil sa Putin?
  5. Budú tak robiť kým Ukrajina nevyhrá
  6. Zelenskyj apeluje na spojencov

Johnson apeluje na spojencov a hovorí: „Putin nezaútočil preto, že Ukrajina sa chystala vstúpiť do NATO,“ poznamenal Johnson. „Zaútočil na Ukrajinu, pretože bol presvedčený – na základe mnohých dôkazov -, že sme to s ochranou Ukrajiny nemysleli celkom vážne,“ konštatoval.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson apeluje na spojencov: Ukrajina musí dostať všetko čo potrebuje! Jedine tak môžeme odvrátiť katastrofu

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti