eReport.sk
Nemecký tenista Alex Zverev, foto: instagram

Zverev zrejme príde do Austrálie už v decembri, chce štartovať na Australian Open

Nemecký tenista Alexander Zverev je ochotný prísť na Australian Open (18.-31. januára 2021) v predstihu, aby pred štartom grandslamového turnaja absolvoval povinnú dvojtýždňovú karanténu.

„Všetci hráči musia dva týždne pred začiatkom turnaja už byť v Austrálii. Priletím tam v polovici decembra, to znamená, že Vianoce strávim už tam,“ povedal pre agentúru DPA siedmy hráč svetového rebríčka. Na základe nariadení miestnych zdravotných orgánov musia všetci tenisti a tenistky po prílete do krajiny nastúpiť do dvojtýždňovej karantény a až po jej absolvovaní sa budú môcť zúčastniť na prvom grandslamovom podujatí roka.

Pozitívne je, že počas tohto obdobia budeme môcť trénovať. Ubytujú nás v rezorte. Nebude to perfektné, ale určite lepšie, ako sedieť celý čas v hotelovej izbe,“ poznamenal Zverev. Ten sa ešte pred Australian Open zúčastní na turnaji majstrov v Londýne (15.-22. novembra), kde sa v základnej skupine stretne so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom, Daniilom Medvedevom a debutantom Diegom Schwartzmanom.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zverev zrejme príde do Austrálie už v decembri, chce štartovať na Australian Open

Tenis