Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zdroj: tasr

Schmiedlovej sen o olympijskom finále sa rozplynul: Zahrá si o bronz proti svetovej jednotke

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Paríži. Na antuke v areáli Roland Garros prehrala s trinástou nasadenou Chorvátkou Donnou Vekičovou za 65 minút 4:6, 0:6. V piatok o 15.00 h nastúpi v dueli o bronzovú medailu proti svetovej i nasadenej jednotke Poľke Ige Swiatekovej.

V úvode zápasu si obe hráčky suverénne vyhrávali svoje podanie. Za stavu 3:2 však Vekičová zobrala Slovenke servis a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:2. Chorvátka tlačila Schmiedlovú od základnej čiary a na jej konto pribúdal jeden víťazný forhend za druhým. Za stavu 5:4 síce nevyužila prvý setbal, no úvodné dejstvo zakončila dvoma esami.

Vekičová, ktorá v osemfinále vyradila druhú nasadenú Američanku Cori Gauffovú, robila minimum nevynútených chýb. V druhom sete po dvoch brejkoch odskočila Schmiedlovej na 4:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V šiestom geme premenila vďaka esu druhý mečbal a upravila vzájomnú bilanciou s najlepšou slovenskou singlistkou na 2:0. V roku 2018 na harde v Luxemburgu jej dovolila uhrať iba jediný gem.

V súboji o olympijské zlato nastúpi v sobotu popoludní proti šiestej nasadenej Číňanke Čchin-wen Čeng, ktorá nečakane zvíťazila nad Swiatekovou.

1. Orbán sa s Putinom stretol na summite v Pekingu. Pavel reaguje
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Bývalý prezident USA Donald Trump

Naozaj ma to bude mrzieť

,,Bolo to ťažké. Naozaj ma to bude mrzieť, ale Donna hrala veľmi dobre a veľmi agresívne, takže som tam nemala ku koncu veľa šancí,“ uviedla Schmiedlová po zápase.

Zdroj: tasr/fb