tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zranená tehotná žena po ostreľovaní budovy pôrodnice v Mariupole zomrela Foto: tasr

Tehotná žena aj novorodenec zo zničenej pôrodnice v Mariupole zomreli

AKTUALIZOVANÉ Tehotná žena, ktorú zachytili fotografie pri minulotýždňovej evakuácii zo zbombardovanej pôrodnice v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, zomrela spolu so svojim novorodeným dieťaťom. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Ženu po ruskom útoku na pôrodnicu urýchlene previezli na nosidlách do inej nemocnice, kde sa ju lekári pokúšali zachrániť. Keď si uvedomila, že o svoje dieťa prichádza, kričala na zdravotníkov: „Teraz ma zabite!“ Miestny chirurg Timur Marin uviedol, že žena utrpela vážne zranenia panvy a bedrového kĺbu.

Ukrajinskí záchranári a dobrovoľníci zachraňovali zranenú tehotnú ženu po ostreľovaní budovy pôrodnice v Mariupole – Foto: tasr

Novorodenca privideli na svet cisárskym rezom, avšak podľa tohto chirurga „nejavil nijaké známky života“. Lekári sa následne zamerali na záchranu matky, pričom ju „viac ako 30 minút“ resuscitovali, avšak bezvýsledne. „Obaja zomreli,“ dodal Marin.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj
  2. Volodymyr Zelenskyj

Rusko po stredajšom bombardovaní zmienenej pôrodnice, poprelo, že by tento útok spáchalo. Ruský vyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia a tiež ruský veľvyslanec v Británii Andrej Kelin, označili zábery z tohto útoku za „lživé správy“, pripomína stanica Sky News.

Moskva zároveň tvrdí, že budovu zmienenej pôrodnice ovládali ukrajinskí extrémisti a v tom čase v nej neboli už nijakí lekári ani pacienti, uvádza Sky News.  

Zabitých vyše 2500 obyvateľov

Najmenej 2500 obyvateľov prístavného mesta Mariupol na juhu Ukrajiny bolo zabitých od začiatku ruskej invázie 24. februára. Počet obetí v pondelok ráno potvrdil Olexij Arestovyč, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorého citovala spravodajská stanica Sky News aj agentúra Reuters.

Arestovyč uviedol, že tento údaj poskytla tamojšia samospráva. Rusko zároveň obvinil z toho, že v nedeľu opätovne zabránilo, aby sa do tohto mesta obliehaného ruskými vojakmi dostala humanitárna pomoc.

Reuters pripomína, že Moskva popiera útoky na civilistov na Ukrajine. Obyvateľom Mariupolu v súčasnosti dochádzajú zásoby potravín, pričom Červený kríž pred pár hodinami varoval, že čas na ich záchranu „sa kráti“. Sky News pripomína, že civilistov sa zatiaľ z mesta nepodarilo evakuovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tehotná žena aj novorodenec zo zničenej pôrodnice v Mariupole zomreli

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku