eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

TÁTO krajina zaradila Slovensko na červený zoznam: Nezaočkovaní sa karanténe nevyhnú!

A je to tu! Slovensko pribudlo na červený zoznam ďalšej krajiny, tentoraz zo severu. Nórske ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že od pondelka 4. októbra sa po vstupe do tejto severskej krajiny budú musieť karanténe podrobiť cestujúci zo Slovenska a troch krajov vo Fínsku, ktorí nie sú úplne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 ani ho v minulosti neprekonali.

Tieto oblasti totiž boli v Nórsku zaradené v súvislosti s vyšším rizikom šírenia nákazy nového koronavírusu na tzv. červený zoznam. Informoval o tom v sobotu portál SchengenVisaInfo.com, ktorý prináša správy o cestovných obmedzeniach v rámci Schengenu. Spresnil, že nariadenie sa týka Slovenska a fínskych krajov Pohjois-Savo (Severné Savo), Päijät-Häme a Satakunta.

Zaočkovaní sú prakticky bez obmedzenia

Nórsky rezort zdravotníctva však zdôraznil, že úplne zaočkovaní, ľudia, ktorí covid prekonali, ako aj deti mladšie ako 18 rokov, desaťdňovú karanténu podstúpiť nemusia, a to bez ohľadu na krajinu, z ktorej do Nórska prichádzajú. Ministerstvo zároveň dodalo, že ľudia, ktorí karanténu podstúpia, ju môžu ukončiť skôr než je stanovené, ak sa preukážu negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Otestovať sa pritom môžu najskôr tri dni pred príchodom do Nórska.

Mohlo by vás zaujímať:

Okrem Slovenska i iné krajiny

Na tzv. červenom zozname krajín figurujú okrem Slovenska a troch fínskych krajov, ktoré pribudli najnovšie, aj Andorra, Belgicko, Bulharsko, Grécko, Írsko, Cyprus, Chorvátsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Španielsko, Švajčiarsko, Nemecko, Rumunsko a Rakúsko. Na tzv. tmavočervenom zozname sú zase Estónsko, Litva, Slovinsko a Británia. Cestujúci z týchto krajín sa taktiež musia po vstupe do Nórska podrobiť karanténe, ak nie sú úplne zaočkovaní alebo covid neprekonali.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TÁTO krajina zaradila Slovensko na červený zoznam: Nezaočkovaní sa karanténe nevyhnú!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport