Tomáš Tatar, foto:ig/trto90

Tatar hviezdou Devils proti Ducks: Sme skúsenejší, zápasy si užívame!

AKTUALIZOVANÉ – Slovenský hokejista Tomáš Tatar výrazným spôsobom prispel k víťazstvu New Jersey nad Anaheimom 2:1 po nájazdoch v nočnom stretnutí zámorskej NHL.

Slovenský útočník pred svojim jedenástym gólom v sezóne dobre zapracoval v strednom pásme, ušiel svojmu obrancovi po pravom krídle a po prihrávke Jespera Boqvista zakončil svoju skvelú akciu strelou medzi betóny Anthonyho Stolarza.

Tatar: Nevzdávame sa, ani keď nepremeníme pár šancí

“S pribúdajúcimi zápasmi sezóny sme stále skúsenejší. Vieme, ako hrať tesné zápasy, hrá sa proti nám ťažko. Nevzdávame sa, ani keď nepremeníme pár šancí, je radosť to sledovať. Teším sa na ďalšie zápasy, momentálne si hokej veľmi užívame,” povedal pre nhl.com Tatar, ktorý počas 15:47 minúty na ľade zaznamenal aj plusový bod, jeden hit a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Anaheim prehral tretíkrát za sebou

Veľkou mierou sa pod víťazstvo Devils podpísal aj brankár Nico Daws, ktorý zaznamenal 33 úspešných zákrokov. Tréner “diablov” Lindy Ruff koučoval v NHL 1608. zápas a dostal sa na piate miesto histórie pred Ala Arboura. Na čele je Scotty Bowman (2141). Anaheim prehral tretíkrát za sebou, v tabuľke Západnej konferencie je jedenásty. New Jersey patrí vo východnej vetve dvanásta priečka.

Ružička bol mimoriadne úspešný na vhadzovaní

Calgary v zostave s Adamom Ružičkom zvíťazilo nad Detroitom 3:0. Ružička odohral necelých 12 minút, na brankára hostí vyslal jednu strelu. Slovenský center bol mimoriadne úspešný na vhadzovaní, keď mal 78-percentnú úspešnosť. Jacob Markström chytil 19 striel a zaznamenal už deviate čisté konto v sezóne, najviac zo všetkých brankárov. Pre porovnanie, Markström počas prvých jedenástich ročníkov v NHL vychytal osem shutoutov. “Je to tímová štatistika. Chalanov neustále povzbudzujem, nech hrajú tak ako doteraz. Je radosť byť brankárom tohto tímu,” povedal 32-ročný Švéd pre nhl.com. Góly “plameňov” strelili Elias Lindholm, Tyler Toffoli a Blake Coleman.

Edmonton zdolal dvojnásobného obhajcu Stanley Cupu

Lindholm zaznamenal 30. gól v sezóne v 58. zápase. Je to najlepší výkon v drese Flames od sezóny 2007-08, kedy Jarome Iginla na 30 gólov potreboval len 42 zápasov. Obranca Red Wings Marc Staal odohral 1000. zápas v kariére. Tento míľnik pred ním dosiahli aj jeho bratia Eric (1293) a Jordan (1070). Staalovci sú prvým bratským triom v histórii NHL, ktorým sa to podarilo.

Edmonton zdolal na domácom ľade dvojnásobného obhajcu Stanley Cupu Tampu Bay 4:1. Dvomi peknými gólmi prispel k víťazstvu Oilers kapitán Connor McDavid, keď pri prvom vo veľkej rýchlosti obišiel Victora Hedmana a na 2:0 zvýšil presnou strelou do horného rohu Briana Elliotta počas presilovky. Leon Draisaitl a Kailer Yamamoto mali bilanciu 1+1, Mikko Koskinen chytil 30 striel. Jediný gól “bleskov” strelil obranca Zach Bogosian, Tampa Bay prehrala prvýkrát v sezóne tri zápasy za sebou. Slovenský obranca Lightning Erik Černák bol na ľade 21 minút a 10 sekúnd, pripísal si jednu strelu a zaznamenal dva hity.

1. Danka Barteková prišla o miesto v MOV
  2. Tomáš Tatar (s číslom 90) z New Jersey Devils oslavuje po strelení gólu. Foto: tasr
  3. Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom