eReport.sk
Danka Barteková prišla o miesto v MOV
Danka Barteková, foto:tasr

Barteková druhá v skeete v Nikózii: Zdolala ju iba Britka Hillová

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková si vybojovala druhú priečku v skeete na podujatí Svetového pohára v brokových zbraniach v Nikózii. Vo finále bola nad jej sily iba víťazná Britka Amber Hillová.

Tridsaťsedemročná Barteková obsadila v trojdňovej kvalifikácii štvrtú pozíciu výkonom 116 bodov a v utorok sa najskôr predstavila v druhom semifinále. Postúpila z neho z prvého miesta, keď z tridsiatich výstrelov netrafila šesť „holubov“, rovnako ako olympijská víťazka z Pekingu 2008 Talianka Chiara Cainerová. V štvorčlennom finále dominovala Hillová, ktorá triumfovala výkonom 34 bodov. Barteková zvládla boj s Američankou Austen Jewell Smithovou o striebro – z 36 výstrelov zasiahla presne 28 terčov. Cainerová skončila štvrtá.

Bude vás zaujímať:

  1. Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom

Bronzová z OH 2012 Barteková dosiahla v Nikózii svoje jubilejné desiate pódiové umiestnenie v seriáli, ďalších päť medailových pozícií pridala vo svojej kariére na finálových podujatiach SP. V cyperskej metropole dosiahla počas prebiehajúceho SP ďalšia Slovenka Zuzana Rehák Štefečeková prvenstvo v trape a spolu s Mariánom Kovačócym obsadili v mix trape tretiu priečku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Barteková druhá v skeete v Nikózii: Zdolala ju iba Britka Hillová

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti