Tomáš Tatar, foto:ig/trto90

Tatar prispel asistenciou k víťazstvu New Jersey, Černák zápas nedohral

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na stredu v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu New Jersey nad Floridou 7:3. V 11. zápase sezóny zaznamenal štvrtý kanadský bod (0+4). Jeho krajan Christián Jaroš nehral za Devils pre zranenie. Panthers utrpeli druhú prehru za sebou, stále sú však s 21 bodmi na čele Východnej konferencie i celej súťaže.

Obhajca titulu z Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom podľahol Caroline 1:2 po predĺžení. Černák zápas nedohral, už v prvej tretine utrpel zranenie v hornej časti tela po tom, ako ho do ruky trafil puk po strele súpera. Tréner „bleskov“ Jon Cooper očakáva, že Černák vynechá niekoľko stretnutí.

Viac zo športu:

Vancouver prehral s Anaheimom 2:3 po predĺžení, brankár Canucks Jaroslav Halák zneškodnil 27 striel hostí.