Halákov večer
Slovenský brankár New Yorku Rangers Jaroslav Halák, foto:tasr

Halákov večer! Slovenský brankár vychytal víťazstvo Rangers proti Vegas

Halákov večer! Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas Golden Knights 4:1.

Zneškodnil 33 striel hostí a pripísal si piate víťazstvo za sebou. Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení. Halák inkasoval iba v 25. minúte, keď ho za stavu 2:0 prekonal Phil Kessel. Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na priebežných 2:1.

1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Legendárny Nedomanský o podujatí Winter Games
  3. Skvelý úspech hokejistov Nitry
  4. Hokejista Juraj Slafkovský

Ružička i Tatar nebodovali

Tomáš Tatar nastúpil v tretej formácii Devils a na ľade prvýkrát v sezóne menej ako 10 minút. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jednu strelu. Do kanadského bodovania sa nezapísal v šiestom stretnutí za sebou. Nebodoval ani Adam Ružička, ktorý sa po troch zápasoch vrátil do zostavy Calgary. Vo štvrtej formácii odohral takmer 7:39 min a prezentoval sa 25-percentnou úspešnosťou na buly. Jeho tím zvíťazil na ľade Seattlu 5:2.