eReport.sk
Tomáš Taraba a Peter Pellegrini, foto: eReport

VIDEO Taraba tvrdo: Kto nepríde voliť Pellegriniho a zostane doma, volí vojnového štváča Korčoka!

Taraba upozornil tiež na fakt, že Korčok chce vláde ako prezident zobrať právo definovať zahraničnú politiku štátu, čo skutočne môže urobiť. Korčok by tak napríklad zastupoval SR v zahraničí namiesto premiéra.

Podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) na tlačovej konferencii vyjadril podporu prezidentskému kandidátovi Petrovi Pellegrinimu a tvrdo skritizoval politiku prezidentského kandidáta opozície a liberálnych médií Ivana Korčoka.

Vojnový štváč Korčok

Taraba na tlačovej konferencii upozornil, že Korčok nemal problém byť pri bombardovaní Juhoslávie. „Je to vojnový štváč. Nemal problém ani štvať nás proti Maďarsku. Aj preto nerozumiem, prečo je prekvapený, že maďarská menšina chce voliť Petra Pellegriniho,“ dodal.

Korčok bol podľa neho pri darovaní celej slovenskej vojenskej techniky Ukrajine, čo by bez jeho ministerstva nešlo. „Korčok rozvrátil našu armádu. Začal pri Mečiarovi, pokračoval pri Dzurindovi. Keď zacítil, že môže mať funkciu pri Ficovi a Pellegrinim, tak išiel tam. A potom objavil krásu Matoviča s Hegerom,“ pripomenul Taraba.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár 15. septembra 2023. FOTO TASR - Dano Veselský

Národný volič volí Pellegriniho

„Keď chcete prezidenta, ktorý sa bude chcieť hrať na vojnu s Ruskom, tak nevoľte Petra Pellegriniho, lebo on Slovensko do vojny zaťahovať nebude. A keď niekto chce opak, na to je ideálny oportunista Korčok. Takže tu je zásadný rozdiel,“ zdôraznil ďalej v príhovore vicepremiér.

Upozornil tiež na fakt, že Korčok chce vláde ako prezident zobrať právo definovať zahraničnú politiku štátu, čo skutočne môže urobiť. „Tento oportunistický vojnový štváč bude ako prezident chodiť do Bruselu rokovať a uzatvárať dohody tak, ako to robil Heger, že pre Slovensko nevybavil nič. Každému národnému voličovi musí byť jasné, že keď nepríde voliť Petra Pellegriniho a zostane doma, tak volí Ivana Korčoka,“ vyhlásil Taraba.

Zdroj: YouTube – eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba tvrdo: Kto nepríde voliť Pellegriniho a zostane doma, volí vojnového štváča Korčoka!

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre