eReport.sk
Peter Sabaka
Peter Sabaka. Zdroj: reprofoto rtvs

Lekár sa s tým nekašle, ukázal pľúca neočkovaného pacienta: Nechal sa zneistiť klamármi!

Infektológ a veľký propagátor očkovania Peter Sabaka je v dennodennom kontakte s nakazenými, ktorí skončia v nemocnici. Tentoraz opísal príbeh mladého človeka, ktorý boj s covidom zobral po svojom a takto to dopadlo. Pozrite sa na jeho pľúca.

„Pacient, 30-tnik (kvôli anonymite neuvádzam pohlavie, náš pacient môže byť aj žena), doposiaľ sa na nič neliečil, zdravý ako buk. Dokonca ani tá obezita nie je. Očkovať sa nedal, podobne ako takmer polovica dospelých v našej krajine. Keď tu jedného dňa ho drapol Covid. Tak ako správny Slovák, začal užívať ivermektin a izoprinozín vo vysokých dávkach a antibiotiká ako radia odborníci na internetoch,“ píše lekár Sabaka.

Stav mladého pacienta sa ale niekoľko dní len zhoršoval, až sa objavilo sťažené dýchanie. A tak chtiac-nechtiac musel byť hospitalizovaný. Lekár zavesil na sociálnu sieť RTG snímku jeho napadnutých pľúc. „Vďakabohu, stav sa na liečbe dexametazónom, baricitinibom a kyslikom zlepšuje a všetci veríme, že to dobre dopadne,“ dodáva optimisticky.

– Foto: FB/petersabaka

Neodpustí si ale dodatok, že očkovaný tridsiatnik v ich bratislavskej nemocnici s ťažkým covidom ešte neležal. „Uvádzam to len ako príklad toho, čo funguje a čo nefunguje. Nie pre to, aby sa náš pacient (alebo pacientka) stal terčom posmechu, nenávisti alebo moralizačných komentárov. Na jeho mieste mohol byť totiž takmer ktokoľvek. Stačí, že sa nechal zneistiť dezinformátormi a klamármi. Čo sa žiaľ stalo príliš veľa ľuďom. Tak neodsudzujme, ale poučme sa a šírme osvetu,“ ukončil svoj status.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Katolícki biskupi Slovenska.
  2. Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO)
  3. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Žena v nákupnom centre


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekár sa s tým nekašle, ukázal pľúca neočkovaného pacienta: Nechal sa zneistiť klamármi!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti