eReport.sk
Taraba potvrdil rokovania s Dankom
Na redakčnej kombosnímke Andrej Danko a Tomáš Taraba, foto:tasr/eReport

Taraba sa dohodol s SNS: Zákon, ktorý mnohé zmení. NOVÝ rezort!

Taraba sa dohodol s SNS Nezaradený poslanec Tomáš Taraba predkladá do Národnej rady (NR) SR zákon na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu SR. Dohodol sa na tom s mimoparlamentnou Slovenskou národnou stranou (SNS), ktorá legislatívny návrh na zriadenie ministerstva pripravila. Taraba, ktorý je predsedom mimoparlamentnej strany Život – Národná strana, rokuje so SNS aj o predvolebnej spolupráci. TASR o tom informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Taraba sa dohodol s SNS

„Obe politické strany majú úzky hodnotový a programový prienik a aktuálne rokujú aj o podmienkach spoločného postupu do nadchádzajúcich parlamentných volieb,“ priblížila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Viktorín o darovaní Migov
  3. Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám
  4. Káčer hovorí o podstate EÚ

Legislatívny návrh na zriadenie ministerstva podala SNS ešte koncom minulého volebného obdobia v roku 2019. Na jeho schválenie v pléne mu však chýbali tri poslanecké hlasy. Podľa predsedu strany SNS Andreja Danka je táto téma stále aktuálna. „Zriadenie tohto nového ministerstva ako vrcholnej štátnej inštitúcie je budúcou nevyhnutnosťou. Na naštartovanie vyššej úrovne rozvoja a podpory nášho cestovného ruchu a športu,“ poznamenal.

Taraba poukázal na Kollára

Taraba v tejto súvislosti poukázal na vyjadrenie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Vyjadrenia o potrebnosti zriadenia takéhoto ministerstva. Podľa poslanca tým len potvrdzuje tvrdenia SNS a pripája sa k nim. „Pevne verím, že na najbližšom hlasovaní Národnej rady. Tento návrh podporí a napraví tak svoje hlasovanie z minulosti, keď hlasoval proti,“ poznamenal Taraba.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba sa dohodol s SNS: Zákon, ktorý mnohé zmení. NOVÝ rezort!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti