eReport.sk
Viktorín o darovaní Migov
Generál Jozef Viktorín v relácii Bez cenzúry, foto:yt/eReport

VIDEO Viktorín o darovaní Migov: Bezpečnosť nie je marmeláda, toto je kocúrkovo!

Viktorín o darovaní Migov. Generál vo výslužbe Jozef Viktorín (Republika) si myslí, že vláda zaslaním Migov na Ukrajinu porušila zákon a ohrozila bezpečnosť štátu a jeho občanov. Uzemnenie Migov bolo podľa neho plánovaným marketingovým ťahom zo strany ministra obrany Jaroslava Naďa (Demokrati). Ten potreboval získať argument na to, aby mohol poslať Migy k nášmu východnému susedovi.

Viktorín o darovaní Migov

„Je to bezprecedentný krok, ktorý ohrozuje bezpečnosť SR a občanov SR,“ uviedol Viktorín pre eReport. Poukazuje zároveň na prieskumy verejnej mienky, ktoré jasne dokladujú, že občania s podobnými krokmi vlády nesúhlasia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová klame
  2. Kosiť si už bol?

Chcú EÚ a USA preukázať vernosť?

Vláde však o občanov podľa experta nejde. Ide v prvom rade o to, aby vládni politici dokázali Bruselu a Washingtonu svoju zahranično-politickú orientáciu. V tomto prípade sa však mohli Heger, Naď a spol. prerátať. Zásadný krok totižto bude podľa Viktorín spätne preskúmateľný. „Je potrebné preskúmať tento krok z pohľadu politického a právneho,“ uviedol.

Marketingový chytrák Naď

Vzdušný priestor si podľa neho momentálne Slovenská republika vôbec nechráni a na starosti ho majú Česi, Poliaci a Maďari. To sa však historicky ukazuje ako veľmi nešťastné riešenie. Záujmy týchto krajín sa môžu v čase meniť, rovnako ako ich lídri a Slovensko sa môže dostať do situácie, kedy bude jeho anexia otázkou chvíľky.

Zdroj: yt/eReport

Takéto narábanie s bezpečnosťou však skúsený generál odmieta: „Bezpečnosť, to nie je marmeláda,“ tvrdí. „To sú argumenty marketingového chytráctva odvolaného ministra Naďa,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Viktorín o darovaní Migov: Bezpečnosť nie je marmeláda, toto je kocúrkovo!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti