eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Taliansko má rekordný počet nových prípadov covidu! Zaznamenali aj približne 200 úmrtí

Taliansko za predchádzajúci deň zaznamenalo najvyšší nárast počtu infekcií koronavírusom od začiatku pandémie. Pribudlo 78.300 prípadov, čo bol takmer dvojnásobok oproti nedeli. Zaznamenali taktiež približne 200 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19, informovala v utorok agentúra DPA.

V stredu sa má podľa agentúry AP zísť expertný orgán talianskej vlády, aby prehodnotil podmienky karantény. V súčasnosti môžu ľudia s dvoma dávkami vakcíny a negatívnym testom opustiť karanténu po týždni, pričom osoby iba s jednou dávkou alebo nezaočkovaní musia byť aj s negatívnym testom v karanténe najmenej desať dní.

Predstavitelia viacerých regiónov však poukázali na to, že pri súčasnom raste počtu nových prípadov by v nasledujúcich týždňoch skončili v karanténe až dva milióny ľudí. Takýto systém je podľa nich neudržateľný. Najvyšší predstaviteľ samosprávy v Benátsku Luca Zaia napríklad navrhuje, aby do karantény išli iba ľudia, ktorí boli v blízkom kontakte so symptomatickými osobami. Ďalší navrhujú vyňať z povinnosti karantény osoby s posilňujúcou dávkou vakcíny.

Námestník ministra zdravotníctva Pierpaolo Sileri odhaduje, že 50 až 60 percent nových prípadov nákazy predstavuje variant omikron. Varuje zároveň, že o skracovaní dĺžky karantény by sa malo uvažovať až po dôkladnom vyhodnotení prejavov tohto koronavírusového variantu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. očkovanie študent koronavírus
  2. covid, vakcíny, tri
  3. očkovanie
  4. filharmónia, koncert, vážna hudba
  5. Holandský premiér Mark Rutte prichádza na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 24. júna 2021.
  6. Nemecko, hranica, covid

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansko má rekordný počet nových prípadov covidu! Zaznamenali aj približne 200 úmrtí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti