eReport.sk
filharmónia, koncert, vážna hudba
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Omikron ovplyvní tradičné kultúrne podujatia: Na šírenie vírusu reagovali Viedeň aj Berlín!

Pre šírenie koronavírusového variantu omikron sa najbližšie zrejme neuskutoční tradičný fašiangový sprievod na takzvaný Ružový pondelok (pred Popolcovou stredou) v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Ide o jedno z najznámejších fašiangových podujatí v Nemecku, ktoré za bežných okolností priláka státisíce ľudí. Na tradičnom novoročnom koncerte vo Viedni sa bude môcť zúčastniť 1. januára najviac 1000 divákov. Dôvodom je rovnako šírenie vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron. V pondelok o tom informovala agentúra DPA.

Kabaretné predstavenia Stunksitzung, ktoré tiež patria ku koloritu kolínskeho karnevalu, zrušili už druhý rok po sebe. “Celkovo 46 predstavení bolo takmer úplne vypredaných. Predalo sa viac než 50.000 lístkov,” informovali v pondelok organizátori. Účinkujúci strávili takmer pol roka prípravou podujatia, avšak jeho usporiadanie v súčasnej situácii by nebolo bezpečné, dodali organizátori.

Zrušia aj trojkráľovú Ľadovú stávku

Pre pandémiu sa nebude konať ani tradičná trojkráľová Ľadová stávka v Brémach, oznámil v pondelok riaditeľ podujatia Patrick Wendisch. Ľadová stávka sa v Brémach koná každoročne 6. januára napoludnie už takmer 200 rokov.

Predmetom stávky je, či rieka Vesera “stojí, alebo plynie” – teda či zamrzla, alebo nie. Arbitrom je krajčír, ktorý má cez rieku prejsť s horúcou žehličkou a suchou nohou. Keďže Vesera už viac než polstoročie nezamrzla, krajčír prechádza na druhú stranu na loďke.

Viedenský koncert musia oželieť aj tí, čo majú lístky

Koncert Viedenských filharmonikov je vypredaný a nové obmedzenia znamenajú, že 700 držiteľov lístkov sa na ňom nebude môcť zúčastniť. Lístky im však budú platiť o rok neskôr.

Nové opatrenia sa týkajú aj piatkového silvestrovského koncertu, ako aj štvrtkovej generálky. Sprísnené protiepidemické opatrenia, ktoré rakúska vláda oznámila minulý týždeň, vstúpili do platnosti v pondelok, približuje DPA. Organizátori podujatí s viac ako 1000 návštevníkmi musia od ľudí vyžadovať potvrdenie o absolvovaní podania posilňovacej dávky proticovidovej vakcíny, ako aj negatívny výsledok PCR testu.

Viedenské valčíky budú do sveta vysielať televízie

Viedenská filharmónia sa preto rozhodla obmedziť počet návštevníkov na 1000, aby tak umožnila vstup aj pre ľudí bez tretej dávky vakcíny.

Viedenské valčíky, polky a marše pod vedením dirigenta Daniela Barenboima budú vysielať televízne stanice vo viac ako 90 krajinách sveta. Nový koronavírusový variant omikron od nedele prevláda medzi infekčnými prípadmi nákazy, ktoré testy potvrdili vo Viedni.

V nedeľu zaznamenali v Rakúsku celkovo len 1717 nových prípadov nákazy, čo súvisí aj s výrazne nižším počtom testov počas vianočných sviatkov. Sedemdňová incidencia sa znížila na 166,9 prípadu na 100.000 obyvateľov. Vo Viedni a v spolkovej krajine Burgenland tento ukazovateľ však už znova mierne stúpa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Omikron ovplyvní tradičné kultúrne podujatia: Na šírenie vírusu reagovali Viedeň aj Berlín!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti