eReport.sk
Peter Pellegrini a Zuzana Čaputová, foto:fb/pp

Pellegrini chce zaviesť prospešnú vec, ktorú Zuzana Čaputová dôsledne ignorovala päť rokov!


Takto sa to robí! Prezident Peter Pellegrini by uvítal pravidelné stretnutia troch najvyšších ústavných činiteľov. Stretávanie sa troch najvyšších ústavných činiteľov alebo predsedov strán vládnej koalície by mohlo byť pravidelné, aby spoločne hľadali súzvuk v zásadných oblastiach pre Slovensko. Vyplýva to z vyjadrenia nového prezidenta Petra Pellegriniho pre TASR.

Takto sa to robí!

To, čo prezidentka Zuzana Čaputová dôsledne päť rokov ignorovala, okamžite po nástupe do úradu zavádza nový prezident SR.

Stretávanie sa troch najvyšších ústavných činiteľov alebo predsedov strán vládnej koalície by mohlo byť pravidelné, aby spoločne hľadali súzvuk v zásadných oblastiach pre Slovensko. Vyplýva to z vyjadrenia nového prezidenta Petra Pellegriniho pre TASR. Pozvať do paláca chce aj lídrov opozície. Uvítal by, ak by sa mu napokon vo vhodnom čase podarilo dostať zástupcov opozície aj koalície za jeden stôl. Informuje TASR.

Chce pozývať všetkých zodpovedných za chod krajiny

„Bol by som rád, keby som do paláca troch najvyšších ústavných činiteľov alebo predsedov strán vládnej koalície, ktorí majú v rukách reálny výkon a zodpovednosť za chod krajiny, pozval na diskusie a konzultácie aj pri nejakých zásadných otázkach, ktoré pred Slovenskom budú,“ uviedol s tým, že na určitej protokolárnej úrovni by sa mohli traja najvyšší ústavní činitelia schádzať pravidelne. Chce, aby sa spoločne snažili o súzvuk postojov v niektorých oblastiach, ako to bývalo v minulosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. líder SNS Andrej Danko
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. Prezident SR Peter Pellegrini
  4. Prezident SR Peter Pellegrini

Rád bude, ak jeho pozvanie do paláca prijmú aj opoziční politici. „Sľúbil som, že chcem byť prezidentom všetkých. Patrí sa, aby prezident komunikoval aj s predsedami parlamentných opozičných strán,“ podotkol Pellegrini. Má ambíciu pokračovať v organizácii okrúhleho stola, ako to avizovali aj s jeho predchodkyňou Zuzanou Čaputovou po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). „Či sa mi podarí aspoň raz alebo dvakrát dostať za jeden stôl všetkých naraz, to ukáže čas,“ podotkol. Pravdepodobne to však podľa neho bude možné, až keď to dovolí zdravotný stav premiéra.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini chce zaviesť prospešnú vec, ktorú Zuzana Čaputová dôsledne ignorovala päť rokov!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne